Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Świeża instalacja - kilka pytań

Zaczęty przez xarx, Grudzień 18, 2022, 09:03:04 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

xarx

Witam. W głównym repo Fedory jest LibreOffice, ale bez głównej ikony. Jak i czy w ogóle się da doinstalować ją, tak by nie było potrzeby instalacji z Flatpaka?

Kolejna sprawa to pytanie o niezbędne czynności po zainstalowaniu Fedory. Ja znam dwie. Czy są oprócz instalacji Flatpaka i kodeków jeszcze jakieś?
Aha jeszcze instalacja skórki Ubuntu

pavbaranov

Ikony winny być w /usr/share/icons/hicolor/scalable/apps/ lub jakoś podobnie (w zależności jak to sobie organizuje Fedora). W każdym bądź razie tam są ikony dostarczane przez LO. Wylistuj zawartość paczki i ewentualnie sobie dodaj w jakimś edytorze menu. Myślę też, że sama paczka dostarczająca ikon w GNOME (bo pewnie masz tę wersję i nazywająca się zwykle - może mam stare wiadomości - adwaita (albo podobnie) - zawierać winna ikony LO.

Co do reszty: drugie pytanie zadajesz pierdyliard razy i zawsze masz odpowiedź: to co trzeba zrobić zależy od użytkownika. Trzecie - (drugie zresztą też) - jest taka zasada należąca do netykiety: jeden problem (pytanie) = jeden wątek.

PomPom

Co to jest główna ikona?

Cytat: xarx w Grudzień 18, 2022, 09:03:04 PMKolejna sprawa to pytanie o niezbędne czynności po zainstalowaniu Fedory.
Może lepiej nazwać to zalecanymi czynnościami. Na pewno warto dodać sobie RPM Fusion (oba warianty). Fedora jest dość kompletna prosto z pudełka, więc czynności będą zależały od tego, co użytkownik robi.
myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum