Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Docker CUPS traci ustawienia po restarcie serwera

Zaczęty przez testxp28, Grudzień 16, 2022, 02:51:45 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

testxp28

Witam Używam serwera OMV6, mam zainstalowanego Dockera i CUPS, drukarka została dodana do panelu konfiguracyjnego http://192.168.100.250:631/ druk z IOS działa od razu w mniej niż 10 sekund

Problem pojawia się tylko gdy zrestartuję serwer wtedy drukowanie trwa dłużej niż 1 minutę, jedynym rozwiązaniem jest:
- nigdy nie wyłączaj serwera
- usunięcie drukarki i dodanie jej ponownie w CUPS

Proszę o pomoc co jest źle skonfigurowane
testxp

melis

Cytat: testxp28 w Grudzień 16, 2022, 02:51:45 PM- usunięcie drukarki i dodanie jej ponownie w CUPS
Czy nie prościej zatem byłoby, jeśli z jakichś powodów usługi są usypiane itp, zrestartować usługę cups? Bo osobiście za słaby jestem, aby wnikać w powody takiej sytuacji i wpierw właśnie spróbował bym restartu samej usługi.

testxp28

#2
spróbowałem zresetować usługę cups tym poleceniem:
/etc/init.d/cups restart

i dalej to samo nie trzyma ustawień po restarcie czas drukowania to ponad 1 minute i 20 sekund , jedyne rozwiązanie to usunięcie drukarki i dodanie jej na nowo i wtedy drukuje w mniej więcej 10 sekund, drugie rozwianie to tak jak mówiłem nie wyłączanie nigdy serwera ale to żadne rozwiązanie

na chwile obecną dowiedziałem się jedynie tylko tyle że olbat/cups nie utrzymuje ustawień i dlatego po restarcie gubi ustawienia, próbowałem w chyba każdy sposób zmienić lokalizację ustawień ale bezskutecznie, zawsze po restarcie serwera jest to samo

cytując z innego forum:

" Jak wspomniano wcześniej, wszystko, co musisz ustawić, to zrobić początkową kopię plików konfiguracyjnych na hoście (np. za pomocą docker cp) i poprawnie ustawić uprawnienia, aby były one czytelne dla demona cupsd z kontenera (który najprawdopodobniej i tak działa jako root, aby zostać dwukrotnie sprawdzonym)"

https://github.com/olbat/dockerfiles/issues/49


testxp

Zobacz najnowsze wiadomości na forum