Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z instalacją Minta

Zaczęty przez FIlipie, Grudzień 14, 2022, 07:51:06 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

FIlipie

Witam.
Mam problem z zaisntalowaniem Minta i Ubuntu. Mam zainstalowany system Windows 10 i chciałbym zainstalować obok Minta lub Ubuntu. Okienko instalatora otwiera się normalnie, klikam właściwą opcje po czym wyskakuje czarny ekran a za chwile pojawiają się błędy. Załączam zdjęcie błędów. Ktoś coś moglby mi doradzić ? Jestem nowym uzytkownikiem i prosze o wyrozumialosc. Instalacje prowadziłem przez pendriva i plyte dvd i te same bledy. Zazbaczam że moj laptop ma juz 11 lat.



Dołacze specyfikacje :

zainstalowany Windows 10 32x
4 gb RAM
procesor : Intel  Core i 5 CPU M430 2.27 Ghz
płyta główna : Samsung  R580 PCI- Express 1.0 chipset Intel Havendale/Clarkdale Host Bridge
BIOS : Phoenix Technolgies Version 04JB.M014.20091221.hkk

Z góry dziekuje za uwagi
Pozdrawiam

PomPom

Błąd wskazuje na problem z nośnikiem, z którego próbujesz zainstalować system. Za pomocą jakiego programu przygotowujesz pendrive'a z Linuxem?
myk byle jak jako tako

FIlipie

Cytat: PomPom w Grudzień 14, 2022, 08:07:18 PMBłąd wskazuje na problem z nośnikiem, z którego próbujesz zainstalować system. Za pomocą jakiego programu przygotowujesz pendrive'a z Linuxem?

Witam.
Korzystam z programu RUFUS.

PomPom

Rufus raczej jest ok, ale możesz spróbować z Balena Etcher. Na Etcherze chyba nigdy nie miałem problemów. Żeby wykluczyć jak najwięcej - skąd masz .iso Minta i Ubuntu?
myk byle jak jako tako

microsofter

były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

FIlipie

#5
Cytat: PomPom w Grudzień 14, 2022, 08:46:57 PMRufus raczej jest ok, ale możesz spróbować z Balena Etcher. Na Etcherze chyba nigdy nie miałem problemów. Żeby wykluczyć jak najwięcej - skąd masz .iso Minta i Ubuntu?

Jeśli dobrze mi się wydaje to pobierałem z torrenta jakiegoś.

Co do balena etcher to zaisntalowałem program ale się nie uruchamia poprawnie. Pojawia się okno programy i białe tło i nie da rady nic zrobić.

Próbowałem zrobić bootowalny pendrive za pomocą innego programu i wszystko jest ok. Proces przebiega pomyślnie. Natomiast uruchamia się okienko żeby zainstalować linuxa i to wtedy zaczyna się problem robić bo wgrywa jakieś pliki , resetuje komputer i okienko instalacji wgrywa się na nowo i tak w kółko..

PROBLEM JEST NIEKATUALNY... PROSZĘ O ZAMKNIECIE TEMATU... POZDRAWIAM

Zobacz najnowsze wiadomości na forum