Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linux na pendrive 1gb

Zaczęty przez m117op, Maj 03, 2014, 06:05:47 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

m117op

Czesc na linuxie siedze juz z 2 lata wiec nie jestem swiezy (chyba) jesli doradzicie mi jakas fajna dystrybucje na pendrive 1gb bede niesamowicie wdzieczny. Lubie enlightenment openbox itd z racji wolnego sprzetu ale i prostoty , sa poprostu fajne. co myslicie o Slitaz i Austrumi ?

Xalven

#1
Slax chyba sensowne rozwiązanie mały i lekki.

m117op

#2
Slax jest fajny ale nie lubie kde i moj stary komp tez nie. Ale dzieki za porade :)

Xalven

#3
Jeżeli Slax sam w sobie ci odpowiada to co za problem doinstalowac LXDE,XFCE.

2 opcja mi sie ostatnio spodobał Macpup,prosty wszystko co konieczne ma no i wygląd ala Mac :-) Nie koniecznie musi się to każdemu podobać ale uważam ze jest czytelne.

Maromann

#4
a jaki jest cel posiadania tegoż Linuksa na pendrive'ie? z samej chęci posiadania?



ja w celach narzędziowych bądź podróży najczęściej używam puppiego, bo jest bardzo uniwersalny. i jesteś rootem. zajmuje niewiele miejsca i co nieco można doinstalować. ale jest wiele dystrybucji mieszczących się na zadanej wielkości pamięci (a tylko takie kryterium podałeś).

m117op

#5
Poprostu chciabym miec linuxa na pendrivie takiego do neta itp zeby sie zapisyway hasa , zeby miall libreoffice , enlightenment i ogolnie menadzer pakietw dziaa dobrze  zastanawiam sie wasnie nad slackelem z doinstalowanym e17 ale nie wiem czy sie zmiesci. Jesli znasz jakies dystrybucje mieszczace sie na 1gb to sypnij nazwami zawsze cos wybiore i dzieki za odpowiedz.

Maromann

#6
próbowałeś porteusa? nie ma enlightenmenta, ale są inne gui. może razorqt? i można mieć od razu iso z dodatkowymi elementami - zobacz na build.porteus.org



do puppiego też można zainstalować dodatkowe pakiety typu chomium, libreoffice.



część dystrybucji ma możliwość instalowania w trybie persistance (np. ubuntu), co powoduje zachowanie danych przy korzystaniu z pendrive'a.



używam też pointa. mieści się na gigowej pamięci i w zasadzie jest samowystarczalny (z mojej perspektywy ma wszystkie potrzebne programy), ale danych nie zapamiętuje. przejrzyj distrowatch, może coć wpadnie Ci w oko.

KaroTG


Zobacz najnowsze wiadomości na forum