Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Dodanie poradnika do etcher

Zaczęty przez linux4ever, Grudzień 04, 2022, 07:16:21 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

linux4ever

Etcher to kolejny program do tworzenia bootowalnego pendrive.

Jest o wiele prostszy niż rufus i powinien być na wszystkie linuksy.

Do pobrania tu:

https://www.balena.io/etcher/
"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

melis

Cytat: linux4ever w Grudzień 04, 2022, 07:16:21 PMi powinien być na wszystkie linuksy.
I jest zdaje się, dostepny dkla wszystkich wydań Linux, ale niestety nie można go polecać jako 100% pewniak. Pewniejszy od baleny, jest Ventoy i bardziej funkcjonalny.

pavbaranov

1. Balena i Etcher to jest to samo :)
2. Nie wiem dlaczego nie można polecać jako "pewniak". Konkret jakiś?
3. Po co poradnik, skoro tu jest to tak łopatologicznie proste, że chyba prościej już nie można.

PomPom

melis, Ventoy nie jest aż taki pewny. Na moim laptopie długo nie był w stanie odpalić żadnej dystrybucji. Od jakiegoś czasu juz sobie radzi, gdy wybierze sie tryb grub2. Domyślny nadal nie działa.

Poradnik do Etchera trochę bez sensu, bo jak ktoś tak prostej czynności nie rozumie, to nie powinien przy obecnej wiedzy próbować takie ISO uruchamiać i co gorsza instalować system. To jest dosłownie wybierz obraz, wybierz nośnik, start.
myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum