Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Mam problem w Lunix Mint z zamontowanymi urządzeniami

Zaczęty przez iraz75, Listopad 20, 2022, 03:42:57 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

iraz75

Witam ślicznie,

Otóż ponownie zabrałem się za naprawę konsolki Pawky Box tym razem pod Linux Mint Cinamon. Ściągnąłem odpowiednie pliki Emuelec, wgrałem na kartę SD poprzez Balenę i po jej usunięciu widzę takie rzeczy, non stop są widoczne, próbowałem po zamontowaniu (bez karty źródłą SD) usunąć i dostałem komunikat że nie mam uprawnień dostępu. Czy Linux robi automatycznie kopię danych z karty SD? Mam niecałe 3 tygodnie ten system i zgłupiałem. Usuwanie ze sudo czy też z poziomu admina nic nie dało. Brak dostępu i koniec.

Byłbym, wdzięczny za wyjaśnienie tego zjawiska, jestem trochę zielony w tej materii.
Z góry dziękuję za pomoc.





pavbaranov

Wiem, że czytanie przeze mnie ze zrozumieniem nie jest moją silną stroną, ale czy można jakoś jaśniej?
Cytat: iraz75 w Listopad 20, 2022, 03:42:57 PMŚciągnąłem odpowiednie pliki Emuelec, wgrałem na kartę SD poprzez Balenę i po jej usunięciu
Czego "usunięciu"? Baleny (skąd?), karty SD?
Cytat: iraz75 w Listopad 20, 2022, 03:42:57 PMwidzę takie rzeczy, non stop są widoczne,
Jakie rzeczy, bo ja nic nie widzę? I na czym? Komputerze pod Mintem, czy w tym Pawky Box (cokolwiek to jest).
Cytat: iraz75 w Listopad 20, 2022, 03:42:57 PMpróbowałem po zamontowaniu (bez karty źródłą SD) usunąć i dostałem komunikat że nie mam uprawnień dostępu.
Co montowałeś i co chciałeś usunąć? Jeśli brak uprawnień, to być może coś wymaga do usunięcia tego czegoś podwyższonych uprawnień, jednakże trudno dociec, skoro nie wiemy co montowałeś i co chciałeś usunąć.
Cytat: iraz75 w Listopad 20, 2022, 03:42:57 PMCzy Linux robi automatycznie kopię danych z karty SD?
Nie. Generalnie, to niemal żadna dystrybucja linuksowa nie robi czegoś, czego użytkownik sobie nie życzy.

PomPom

Brakuje informacji jakie rzeczy są non stop widoczne. Z tymi uprawnieniami i niemożnością pewnych rzeczy, zobacz sobie, czy nie przełączyłeś fizycznie blokady na samej karcie.
myk byle jak jako tako

iraz75

Ok, zrobię filmik i wrzucę link, nie wiem jak to jasno wam nakreślić. Kolego czyta że zrozumieniem tylko ze mną coś nie pykło.

iraz75

Cytat: iraz75 w Grudzień 02, 2022, 04:09:50 PMOk, zrobię filmik i wrzucę link, nie wiem jak to jasno wam nakreślić. Kolego czyta że zrozumieniem tylko ze mną coś nie pykło.

Zainstalowałem Kolibra i problem zninął, można temat zamknąć. :)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum