Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

problem z przywróceniem systemu w Chromebooku

Zaczęty przez MiśUszatek, Listopad 17, 2022, 10:01:46 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

MiśUszatek

Witajcie

Zostałem (nie)szczęśliwym posiadaczem Chromebooka Lenovo 100e.
Poprzedni właściciel chciał zainstalować na nim Ubuntu, jednak w trakcie instalacji i partycjonowania dysku, wymazał wszystkie dane z dysku (razem ze skryptem od mrchroombox'a)

Po utworzeniu obrazu na penie (Chromebook Recovery Utility) nie mogę przywrócić systemu. Niby dioda w penie się pali ale chromebook go nie wykrywa na ekranie przywracania.

Jest jakikolwiek cień szansy na przywrócenie do działalności tego chromebooka? Jakiś flash biosu/wgranie chrome od nowa bezpośrednio przez PC?

W ostateczności zabawa z płytą główną (ale tego chciałbym uniknąć)

Z pozdrowieniami
MiśUszatek


microsofter

Przygotuj, na próbę, pendrive instalacyjny z czymś innym. Może być nawet Windows. Jeśli ruszy instalator, to będzie oznaczać, że masz źle przygotowany pendrive z Chrome.

Cytat: MiśUszatek w Listopad 17, 2022, 10:01:46 AMJakiś flash biosu
Odradzam. Nie będzie wiadomo, czy nie działa z winy instalatora, czy BIOS wykrzaczył się w czasie nieudanej aktualizacji.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

MiśUszatek

Linux Mint (na Debianie i Ubuntu), Parrot Home - żadnej reakcji, ciągle krzyczy o dysk odzyskiwania

microsofter

Sprawdź pena z Mintem na innym kompie. Jeśli instalator ruszy, to ten Chromebook może być walnięty.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

pavbaranov

Zerknij na: https://chromium.googlesource.com/chromiumos/docs/+/main/developer_guide.md#Installing-ChromiumOS-on-your-Device - być może uda Ci się zainstalować ChromiumOS, a w każdym bądź razie masz tu opisane jak to instalować (ChromiumOS jest pozbawiony własnościowych pomysłów Google'a).

MiśUszatek

Windy też nie widzi, może być też to winą pena?

A co do instalacji Chromiun, nie mam dostępu do konsoli


MiśUszatek

CytatIdentify your device
Ta treść nie jest kompatybilna z wybranym produktem (100e Chromebook 2nd Gen (Lenovo)). Kliknij tutaj, aby przejść do strony wsparcia dotyczącej produktu 100e Chromebook 2nd Gen (Lenovo), bądź wybierz inny numer seryjny lub produkt. lub Szukaj urządzenia

nie posiada przycisku Novo ani F1-F12, zamiast nich są typowo funkcyjne jaśniej, ciemniej, głośność...

w poniedziałek spróbuje ogarnąć innego pena, jak nie wypali to ratunku już nie widzę :X

pavbaranov

W ogóle możesz wejść do BIOSu? Bo wg mnie problem jest w jego ustawieniach. Nie wiem akurat jak to się robi w tym Lenovo, ale na stronach ich supportu jakieś informacje są. Jeśli nie - po prostu zadaj im pytanie.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum