Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

To mój pierwszy dzień z Clear Linux

Zaczęty przez Młody2006, Listopad 02, 2022, 03:23:53 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Młody2006

Hej, to mój pierwszy dzień z Linux, zainstalowałem Clear Linux
Jestem na etapie poszukiwania instrukcji w j.polskim do instalowania Nvidia , nijak nie mogę nic znaleźć, czy istnieje jakaś szansa?
Może ktoś? coś?
Pozdrawiam


PomPom

Serwus.
Po pierwsze, zły dział. Tu się ludzie witają, opowiadają historię życia.
Po drugie, od razu zmień dystrybucję. Wiem, że kusi Clear, bo dobrze wypada w testach, ale to nie jest dobry system na desktop. Ma to małą i raczej specjalistyczną społeczność. Skutki tego można zobaczyć nawet w ich instrukcji instalacji sterowników Nvidii, gdzie musisz bawić się w edycję konfigów i jakieś czary z modułami. Na polskie poradniki nawet nie licz.
myk byle jak jako tako

pavbaranov

Clear Linux jest tworzony jako system desktopowy, zwłaszcza jego kernel :) Niemniej jednak @PomPom ma absolutną rację - nie znajdziesz polskiej instrukcji do niego. To mocno niszowa dystrybucja, ze stosunkowo małą społecznością. Przynajmniej w naszym kraju się nie chwalą. Dokumentacji po polsku raczej nie znajdziesz. Zresztą... Cóż, w świecie linuksa dobrze jest mieć choćby podstawową znajomość angielskiego. Zdecydowanie pomaga. Tobie pozostaje przepuścić przez translatora: https://clearlinux.github.io/clear-linux-documentation/tutorials/nvidia.html#nvidia bądź poprosić kogoś o przetłumaczenie.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum