Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

[ROZWIĄZANE] Aktualizacja Sparky

Zaczęty przez ciubaka, Październik 21, 2022, 12:35:59 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

ciubaka

Po naprawie GRUB 2.06 wg wątku jak poniżej wszystkie systemy zainstalowane są widoczne, ale Sparky przestał mi się aktualizować. Po komendach czy w Apptus, czy w terminalu pada odpowiedź, że system jest aktualny. A chyba jednak to niemożliwe ...

https://forum.linuxiarze.pl/index.php/topic,5069.0.html



pavroo

Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

ciubaka

Kurcze, niedobrze: "bash: sparky: nie znaleziono polecenia"

ciubaka

#3
Zrobiłem też sudo apt upgrade, chciało coś tam  z dpgk, też zrobiłem, teraz międli pierun wie co, chyba mi znowu wywali rozruch GRUB, jak znam życie :-(
Coś przemiędlił, zrestartuję i  się okaże ...
No  i działa, nawet po restarcie Apptus pokazał, że ma coś doinstalować jeszcze, i systemy widzi, dziw nad dziwy, przepraszam za zamieszanie.

pavroo

CytatKurcze, niedobrze: "bash: sparky: nie znaleziono polecenia"
Nie masz ostatniej aktualizacji pakietu 'sparky-upgrade', więc użyj polecenia:
sparky-upgradelub
sudo apt update && sudo apt upgrade
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

ciubaka

Dziękuję Pawle. Wszystko teraz działa. Pozdrawiam.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum