Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z uruchomieniem trybu graficznego

Zaczęty przez Pawl, Kwiecień 30, 2014, 09:56:26 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pawl

Zainstalowałem netext73 i zainstalowałem m.in. linux-firmware-nonfree microcode jądro 3.4 pae. Mam komputer chyba pez pae (32bit), a podobno netext jest tylko dla komputerów 64-bit. po zrestartowaniu jest ekran ładowania, a pózniej ekran pokazuje brak sygnału. Gdy włączyłem tryb tekstowy wyświetlało się coś takiego:

Code:

init: plymouth-stop pre-start proces(1665) terminated with status 1
init: failsafe-x main process(1285) terminated with status 1.


. Zastąpiłem lightdm gdm i w tej chwili tryb graficzny się włącz(ciekawe, już kiedyś tak zrobiłem jak miałem przepełniony dysk). Wszystko działa, ale problem:

Code:

init: plymouth-stop pre-start proces(1665) terminated with status 1
init: failsafe-x main process(1285) terminated with status 1.


chyba zostaje. Chciałbym się go jakoś pozbyć.

pavroo

#1
Spróbuj na początek uruchomić system bez Plymouth.

Po załadowaniu listy GRUB, edytuj ją klawiszem 'e' i usuń wyraz 'splash' z opcji ładowania jądra.

Klawisz F10 uruchomi system wraz ze zmianami.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Pawl

#2
Mam usunąć "splash" z : "quiet splash $ut_handoff"?


pavroo

#3
Tak, spróbuj.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Pawl

#4
No więc lightdm dalej nie działa wyświetla się dużo linijek tekstu, ale pewnie to jest ważne:

Code:

bash: /opt/NeteXt73/menu/apm_status_fix: No such file or directory



pavroo

#5
Zdaje się, że ta aplikacja robi problem.

Zresetuj kompa, w oknie GRUB wejdź w opcje zaawansowane i uruchom system w trybie ratunkowym/recovery mode. Usuń problematyczną aplikację wraz z zależnościami:

Code:

sudo apt-get remove netext73
sudo apt-get autoremove


Następnie uruchom system ponownie:

Code:

sudo reboot


Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Pawl

#6
lightdm dalej nie działa, wciąż wyświetla się:

Code:

init: plymouth-stop pre-start proces(1665) terminated with status 1
init: failsafe-x main process(1285) terminated with status 1.



Pawl

#7
Odezwę się jutro, a tak z ciekawości dlaczego działa grafika kiedy menadzerem logowania jest gdm, a kiedy lightdm to nie?


Pawl

#8
Czy ten plymouth to poważny problem? Bo z gdm wszystko działa i jeśli ten problem nie jest bardzo niebezpieczny to mogę go zostawić. Może pomoże reinstalacja plymouth i tego drugiego co zgłasza błąd?

Zobacz najnowsze wiadomości na forum