Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Aktualizacja pakietów apt upgrade: następujące pakety zostały zatrzymane.

Zaczęty przez ittomix904, Wrzesień 13, 2022, 09:03:53 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

ittomix904

Wczoraj po zainstalowaniu linuxa ubuntu 22.04.1 wystąpiły problemy z apt upgrade:

sudo apt upgrade
[sudo] hasło użytkownika tm:
Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności... Gotowe
Odczyt informacji o stanie... Gotowe   
Obliczanie aktualizacji... Gotowe
Następujące pakiety zostały zatrzymane:
  gnome-control-center gnome-control-center-data gnome-control-center-faces
  intel-microcode python3-distupgrade ubuntu-release-upgrader-core
  ubuntu-release-upgrader-gtk xserver-xorg-video-amdgpu zlib1g
0 aktualizowanych, 0 nowo instalowanych, 0 usuwanych i 9 nieaktualizowanych.

dodatkowo mam problemy z 3 aktualizacjami w ubuntu software mianowicie w ubuntu software nie mogę zaktualizować gnomę 3-38-2004,snap store oraz snapd.


PomPom

Napisałem tu coś innego wcześniej, ale miałem taką samą aktualizację u siebie.
Pierwsza odpowiedź - olej to. Te pakiety nie bez powodu są wstrzymane.
Druga odpowiedź - możesz doinstalować pakiet aptitude i zamiast aptem, zaktualizować aptitudem.

Cytat: ittomix904 w Wrzesień 13, 2022, 09:03:53 AMdodatkowo mam problemy z 3 aktualizacjami w ubuntu software mianowicie w ubuntu software nie mogę zaktualizować gnomę 3-38-2004,snap store oraz snapd.
Snapy mają paskudną wadę, że nie zaktualizują programu, który jest uruchomiony. Nie możesz zaktualizować tych pakietów przez to, że każdy jest uruchomiony przy Ubuntu Software. Zamknij Ubuntu Software, otwórz terminal i wpisz
snap refresh
myk byle jak jako tako

ittomix904

PomPom nie wiem czy dobrze zrobiłem z tymi zatrzymanymi pakeitami bo dostałem poradę by zaisntalować te zatrzymane pakiety ręcznie poleceniem apt install i tak też zrobiłem i jest dobrze teraz niby wyświetla jak być powinno, ale miałem nie tak dawno na linux mint taką sytuację 1 pakiet był zatrzymany nic nie robiłem przyszła paczka kolejnych aktualizaci i problem zniknął nie wiem czy to samo byłoby z ubuntu a jak mówię już ręcznie wklepałem te 9 pakietów poprzez polecenia apt install.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum