Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

[SOLVED] Instalacja Archa

Zaczęty przez robson75, Wrzesień 10, 2022, 11:29:47 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

robson75

Z powodu porzucenia projektu anarchyinstaller chciałem spróbować czystego Archa (nie żebym chciał go instalować) sprawdzić jak wygląda instalacja przy pomocy archinstall, i tu pojawia się problem, po uruchomieniu Liveiso chcąc zainstalować paczkę archinstall, wyskakuje mi błąd z kluczem.

Nie pomaga reinstalacja paczki archlinux-keyring ponieważ wyskakuje ten sam błąd, dodam tylko że jak sprawdzałem jakieś 2 tygodnie temu to wszystko było w porządku, tylko teraz coś się zesrało.

I tu moja prośba, czy mógłby ktoś sprawdzić z najnowszym ISO Archa czy ten problem również występuje, bo na forum Archa cisza w tej sprawie.





Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

Odpaliłem, też problem z kluczem. Nie ma to jednak znaczenia, bo archinstall jest już obecny na iso bez dodatkowego instalowania.
myk byle jak jako tako

melis

Robson też miałem kłopoty z tym, przy starszym obrazie.  To pacman -S archlinux-keyring, a potem to  pacman-key --init też nic nie daje? Pamiętam, że po pobraniu najnowszego obrazu, problem z kluczami odszedł w nie pamięć, pewnie do czasu tylko.

robson75

#3
Cytat: PomPom w Wrzesień 11, 2022, 07:46:56 AMOdpaliłem, też problem z kluczem. Nie ma to jednak znaczenia, bo archinstall jest już obecny na iso bez dodatkowego instalowania.
Co nie zmienia faktu że podczas instalacji i pobierania paczek, to weryfikacja kluczy uwali całą instalacje.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

Cytat: robson75 w Wrzesień 11, 2022, 11:45:16 AM
Cytat: PomPom w Wrzesień 11, 2022, 07:46:56 AMOdpaliłem, też problem z kluczem. Nie ma to jednak znaczenia, bo archinstall jest już obecny na iso bez dodatkowego instalowania.
Co nie zmienia faktu że podczas instalacji i pobierania paczek, to weryfikacja kluczy uwali całą instalacje.
Owszem nie. Instaluje się normalnie i na zainstalowanym systemie można sobie spokojnie instalować archinstall bez żadnego błędu dotyczącego kluczów.
myk byle jak jako tako

robson75

Cytat: PomPom w Wrzesień 11, 2022, 01:19:20 PMOwszem nie. Instaluje się normalnie i na zainstalowanym systemie można sobie spokojnie instalować archinstall bez żadnego błędu dotyczącego kluczów.
Najpierw ten system trzeba zainstalować (co przy obecnej sytuacji jest raczej niemożliwe). A po kiego instalować archinstall już na zainstalowanym systemie?
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

No to prościej:
Na pustym VM odpaliłem iso Archa. Problem z keyringiem się pojawia, ale nie ma on żadnego znaczenia. Archinstall jest dostępny od razu, więc z niego skorzystałem. System się zainstalował. Żeby mi ktoś nie szukał dalej problemu, gdzie go nie ma, odpaliłem instalację tego samego pakietu, który miał problem z keyringami i ta instalacja poszła bezproblemowo. Z tego można wywnioskować, że problem obecny na początku rzeczywiście nie ma żadnego znaczenia, bo pojawia się wyłącznie wtedy i dotyczy czynności, która jest absolutnie zbędna.

Cytat: robson75 w Wrzesień 11, 2022, 03:04:19 PM
Cytat: PomPom w Wrzesień 11, 2022, 01:19:20 PMOwszem nie. Instaluje się normalnie i na zainstalowanym systemie można sobie spokojnie instalować archinstall bez żadnego błędu dotyczącego kluczów.
Najpierw ten system trzeba zainstalować (co przy obecnej sytuacji jest raczej niemożliwe)
Cytat: PomPom w Wrzesień 11, 2022, 01:19:20 PMInstaluje się normalnie
myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum