Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem ze sterownikiem Wi-Fi ROZWIĄZANY

Zaczęty przez Piejanto, Sierpień 10, 2022, 12:56:50 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piejanto

Za namową @pavbaranov wrzucam tutaj problem, jaki mnie spotkał po którejś kolejnej aktualizacji systemu. Jest tak:

Jakieś dwa miesiące temu zrobiłem aktualizację systemu i od tamtej pory miałem problem z Wi-Fi. Wszystkie urządzenia dookoła świetnie współpracowały z moim modemo-routerem, a tylko coś dziwnego się działo z komputrem. Mam ASUSA z Archem XFCE.
Wreszcie, podczas któregoś połączenia (właściwie w trakcie)stracił kontakt z internetem i nie chciał łączyć. Objaw był taki, że widział mój router ale nie przechodził na modem do połączenia. Później było tylko gorzej, bo widział router ale żądał hasła. A gdy mu wpisywałem hasło, to go nie przyjmował i dalej żądał hasła.
Zdecydowałem się na usunięcie sterownika i zainstalowanie go od nowa. Usunąłem sterownik Wi-Fi [rtl8821ce-dkms-git] za pomocą Octopi.
Następnie, żeby tam nic nie zostało) zrobiłem
[pak -Sc]
Zrobiłem aktualizację systemu i mi pokazało :

==> ERROR: Missing 5.15.59-2-lts kernel modules tree for module rtl8821ce/1.0.5.r140.gbe733dc.

To pomyślałem sobie, że teraz należy wgrać od nowa sterownik.
Ale już się nie ładowałem w tego LTS-a, Którego później musiałbym wyrzucać. Zresztą @robson75 kiedyś mówił, że nowy LTS już nie ma sterownika, więc nie szukałem starego.

Wrzuciłem polecenie [pak -Sa rtl8821ce-dkms-git]. Zaszumiało i zainstalowało.

Zresetowałem kompa i... mam Wi-Fi

Dzięki Wam, Panowie @pavbaranov i @robson75

Już myślałem, że będę się musiał pożegnać z Archem, ale widać jeszcze nie pora
Uffff
Jak na razie mam połączenie pewne i bardzo silne. Nie takie chwiejne jak poprzednio.

Dzięki wielkie Kolegom




Piejanto

Ciekawostka:

Dziś zrobiłem aktualizację i znów mi pokazał :


==> dkms install --no-depmod rtl8821ce/1.0.5.r140.gbe733dc -k 5.19.2-arch1-1
Error! Bad return status for module build on kernel: 5.19.2-arch1-1 (x86_64)
Consult /var/lib/dkms/rtl8821ce/1.0.5.r140.gbe733dc/build/make.log for more information.
==> WARNING: `dkms install --no-depmod rtl8821ce/1.0.5.r140.gbe733dc -k 5.19.2-arch1-1' exited 10
==> ERROR: Missing 5.15.61-1-lts kernel modules tree for module rtl8821ce/1.0.5.r140.gbe733dc.
( 7/11) Updating linux initcpios...

*****************

Po restarcie, wszystko działa w jak najlepszym porządku. Wi-Fi jest zdecydowane i mocne nawet pomimo dziadowskiego transferu.

Nie bardzo wiem o co chodzi. Nie mam Linuxa-lts
A sterownik mam, tak jak opisałem, rtl8821ce-dkms-git
Dlaczego żąda sterownika akurat z tego linuxa-lts?

Obecny sterownik rtl8821ce-dkms-git pracuje świetnie


Zobacz najnowsze wiadomości na forum