Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

CachyOS i POLAUR

Zaczęty przez pavbaranov, Czerwiec 29, 2022, 02:35:14 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pavbaranov

Tylko informacyjnie. Istnieje fork Archa pn. CachyOS, który zawiera sporo optymalizacji względem oryginału oraz proste dwa instalatory. Wczoraj wraz z @sir_lucjan dołączyliśmy do zespołu i będziemy w ramach jego starać się dać wartość dodaną. @sir_lucjan do kerneli (tak liczba mnoga, bo ich tam sporo), a ja w ramach KDE i nie tylko. Tym samym niebawem uzyskacie możliwość korzystania z binarek tego, co w POLAUR. Projekt się rozwija i pewnie kilka, kilkanaście dni musicie nam dać na to, by to wszystko okrzepło. Obiecujemy, że będzie to Arch na sterydach :D

PomPom

#1
A gdzie ten projekt istnieje? Szukajka mi nie znajduje.

EDIT. Dobra, mam. Trzeba było wpisać Cachy OS, a nie Cachy Linux.

EDIT2. No wstępnie muszę powiedzieć, że nigdy wcześniej żaden system tak źle nie działał w wirtualce w GNOME Boxes :D Pobrałem edycję GNOME. Całość od razu zaczyna się sypać, wyświetla się część interfejsu, zajmuje systemowi chwilę, żeby zrozumieć, że się coś kliknęło. Instaluję, żeby zobaczeć co dalej.
myk byle jak jako tako

pavbaranov

Obawiam się, że z uwagi na pewne optymalizacje przy kompilacji tych paczek, w tym kerneli - nie bardzo jest to system, który nadaje się do pracy na wirtualce.

PomPom

Domyśliłem się właśnie, że to z tego się bierze. Nie mam gdzie na metalu zainstalować niestety...
myk byle jak jako tako

pavbaranov

Do zespołu doszedł jeszcze Łociec (kto wie, ten wie kto to) i jest odpowiedzialny za spektrwm.

LinGruby

Cytat: pavbaranov w Czerwiec 30, 2022, 03:45:24 PMDo zespołu doszedł jeszcze Łociec (kto wie, ten wie kto to) i jest odpowiedzialny za spektrwm.

Paweł tak dokładniej to za spectrwm
( ͡° ͜ʖ ͡°)  Linux User #592024 System:  spectrwm  Kernel: cachyos-bore-lto
Desktop: twm info: polybar Wm: spectrwm 3.4.1  Dm: lightdm  Distro: CachyOS

pavbaranov

Pierwsze paczki binarne już w repo.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum