Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Nieprawidlowqe dzialanie karty graficznej

Zaczęty przez mlotek, Maj 30, 2022, 04:47:48 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

mlotek

Po sprawdzeniu działania MX zainstalowałem go na laptopie Samsung: Intel (R)Graphics family
NVIDIA GeForce GT520MX.
Pierwszym problemem było nieosiąganie pełnej gamy rozdzielczości monitora dla MX Xfce. Tak samo było po zainstalowaniu środowiska pulpitu KDE tej dystrybucji. Były tam dwie rozdzielczości: 640x480 i 1360x768.
Po zainstalowaniu od razu dystrybucji z KDE Plasma rozdzielczości są wszystkie. Niestety od początku były niewyświetlane różne litery. Chyba wskazuje to na niedobry sterownik. Na stronie Intela są sterowniki do  NVIDIA Ge Force z rozszerzeniem run i system operacyjny ostrzegł, abym dużo się nauczył przed użyciem tego typu sterownika. Więc może ktoś może pomóc?

melis

Generalnie prawie miesiąc minął i całkiem możliwe, że ten wpis bedzie przydatny jak psu taniec, ale co tam. W Mx masz gotowy skrypt do przeprowadzenia poprawnej instalacji sterownika dla Nvidia, który jest w repozytorium systemu. Mx-narzędzia->Instalator Nvidia. Cześć pieśni.

PomPom

melis, z ciekawości - ten skrypt umie rozpoznać jaki sterownik zainstalować? Takie automaty kojarzą mi się z okropnym świetnym MHWD z Manjaro, które miało problem z ustaleniem, który sterownik będzie dobry.
Komputer - Card Reader | Gry - Xbox Series X | Użytkownik - zadowolony

melis

PomPom Doskonale rozpoznaje rodzaj karty i sterownik dla jej modelu. W tym przypadku, to sterownik 390. Posiadam nie wiele nowszą kartę od autora tematu, bo 540M też na Samsungu. Jutro natomiast, przetestuję na starusieńkiej nvidii 9500, gdzie idzie zdaje się starszy sterownik 340, a który wymaga np właśnie w Manjaro, jakiegoś patch'owania. Zobaczymy jak Mx sobie z tym poradzi.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum