Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Tails , whonix

Zaczęty przez 12Kacper12, Kwiecień 03, 2022, 10:11:39 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

12Kacper12

Witam
Założyłem temat w nie odpowiednim dziale dlatego zakładam go jeszcze raz mam nadzieje , ze juz w odpowiednim.
Moj problem tycZy sie z anonimowością w sieci , dowiedziałem sie , ze ww programy sa odpowiednie. Pytanie ktory lepiej spełnia swoja role? Jest osoba ktora mogłaby mi pomoc jak to wszystko zainstalować , poruszac sie tam , skonfigurować , zeby to wszystko miało ręce i nogi? Moja wiedza na tematy zwiazane z informatyka , oprogramowaniem jest zerowa , wiec jesli ktos by sie zgodzil ma ciezki przypadek. Czemu to potrzebuje w zwiazku z moja wykonywana praca ( dziennikarstwo), wiecej powiedziec nie moge.

CDeB

Porównanie whonixa i tailsa.

Odnośnie zapytania... Nikt Ci nie udzieli odpowiedzi na tak postawione pytanie, bo to temat rzeka. Powinieneś zgłębić temat, ustalić priorytety, przeczytać dokumentacje a nie oczekiwać gotowych rozwiązań. Większość dokumentacji pisana jest prostym językiem, powinieneś dać radę.
Bo, jak się okazuje, kolorowy pejzaż utkany z pragnień, który tworzymy w głowie, natychmiastowo może zostać zamazany kleksem rozczarowania.

12Kacper12

Bardziej liczylem na jakies wskazówki od użytkownika ktory wie co z czym sie je. Pozdrawiam temat do usunięcia

PomPom

Taki to zapał, że ma być zrobione za niego i tyle, a jak nie, to wypad. Trafiłem na Kacpra na YT w jednej sekcji komentarzy i koleś/chłopiec wyleciał z nazywaniem człowieka wystraszonym, bo mu biedny jutuber Świat Linuxa (który zresztą ma wiedzę niewielką) nie chce podać rączki i wszystko za niego zrobić.
myk byle jak jako tako

LinGruby

Cytat: 12Kacper12 w Kwiecień 04, 2022, 08:42:53 AMBardziej liczylem na jakies wskazówki od użytkownika ktory wie co z czym sie je. [...]

wiesz najlepiej jak wiedzę zdobywa się samemu, a nie podaną na złotej tacy...
a jak twoja praca jest taka tajna to tą wiedzę ( też powinieneś w tajny sposób zdobyć )...

podam Ci maksymę którą stosuję od 2008 roku, przekazał mi ją mój mentor i kumpel jak zaczynałem zabawę z linux:
Cytatszukaj, szukaj, czytaj, czytaj w necie jest wszystko, chyba że nie znajdziesz odpowiedzi na twój problem dopiero zadaj pytanie
i powiem jedno to działa, a Ty poszedłeś od końca a nie na tym to polega...
 
( ͡° ͜ʖ ͡°)  Linux User #592024 System:  spectrwm  Kernel: cachyos-bore-lto
Desktop: twm info: polybar Wm: spectrwm 3.4.1  Dm: lightdm  Distro: CachyOS

Piotr_1988

#5
Moim zdaniem wystarczy Tor Browser. Specjalna dystrybucja Linuxa przydatna jest jeśli ktoś, przed kim się ukrywasz, miałby fizyczny dostęp do Twojego komputera - wówczas odpalony z pendrive'a Tails nie pozostawia śladów na urządzeniu. Pendrive'a z Tails zapewne nie schowasz, ale bodajże zaszyfrować można.

Możesz poszukiwać "superbezpiecznych" systemów typu OpenBSD, ale jeśli będziesz jedynym, który tego egzotyka używa, odpowiedz sobie na pytanie, na ile będziesz anonimowy... Najbardziej anonimowy będziesz na Windows.
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

Zobacz najnowsze wiadomości na forum