Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

klient gg

Zaczęty przez bialykiel, Kwiecień 02, 2022, 10:43:26 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

bialykiel

Hejka
pisze do was z pytaniem, jakiego klienta gg możecie polecić działającego zarówno pod Windowsem i Linuxem. :)
Żeby nie było prosto mam parę wymagań. :)
Klient gg ma nie zamulać komputera.
Archiwum i kontakty oraz pozostałe pliki związane z ustawieniami profilu mają być zapisane na dysku (tak jak było w starszych wersjach gg).
Mieć możliwość importu listy kontaktów wysłanych z komunikatora gg do pliku tekstowego.
Obsługiwać długie numery.
Działać pod Windowsem. Xp
Pozdro czekam na wasze propozycje.

CDeB

Bo, jak się okazuje, kolorowy pejzaż utkany z pragnień, który tworzymy w głowie, natychmiastowo może zostać zamazany kleksem rozczarowania.

bialykiel

A działa on pod windows xp?
I zapisuje pliki z kontaktami na dysku oraz umożliwia import kontaktów z pliku tekstowego?
Ja myślałem bardziej o kadu kadu.

pavbaranov

Windows XP od kilku lat nie ma żadnego wsparcia. Jeśli chcesz go używać, to musisz sobie pidgina na nim wypróbować. Łatwo, bo jest nawet wersja portable.
Kadu-kadu jest projektem zarzuconym kilka lat temu i prawdopodobnie nie występuje już w żadnej współczesnej dystrybucji linuksa. Nawet z kompilacją z kodu źródłowego w najnowszych dystrybucjach będzie spory kłopot.

bialykiel

A Ty używasz tego programu?
Możesz udzielić parę info czy spełnia on założenia, o jakich pisałem wcześniej?

pavbaranov

Nie. Używałem kiedyś innych. Przede wszystkim Konversation/Kopete (bo jestem KDE-lubny). Wtyczki na GG są. Nie powiem Ci natomiast, czy one spełniają Twoje potrzeby, bo:
- od lat nie używam protokołu GG,
- o Windows XP zapomniałem chyba kilkanaście lat temu.
I nawet nie wiem, czy te apki mają wersje na Windows. Pidgin - ma. Ściągnij, pobaw się i zobacz, czy spełnia on Twoje założenia.

bialykiel

a znasz moze kogos kto uzywa tego programu??

pavbaranov

Sam używałem. Było to jednak dawno temu i nie używałem na XP. I nie - nie pamiętam, czy zapisuje na dysku kontakty itd. Zresztą i tak byłaby to wiedza sprzed wielu lat. Natomiast nie - nie zamulał komputera.

bialykiel

A pamiętasz, jakiej wersji używałeś?

pavbaranov

A jakie to ma znaczenie? Mając określoną dystrybucję musisz i tak zainstalować pidgina w wersji dostępnej w jej repo, chyba, że dostępne będą jakieś appimage itp. Dla Windows też zainstalujesz to co jest dostępne.

bialykiel

A jak jest z wersjami portable?
Czy wersja z windows będzie mi działać pod linuxem?

CDeB

Pidgin powinien działać pod Windows XP, wymaga minimum 256 MB pamięci i 65 MB miejsca na dysku oraz jakiegoś Pentiuma/Athlona.
W razie czego pod tym linkiem dostępne są starsze wersje.
Windowsowego Pidgina uruchomisz pod Linuxem dzięki Wine. Tylko po co, skoro w każdej szanującej się dystrybucji masz w repozytoriach najnowszą wersję.
Używałam Pidgina w wersji 2.10 około roku 2012. Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Pamiętam jednak że wówczas można było eksportować kontakty jako pliki tekstowe. Nie używałam co prawda protokołu GG a Jabbera (XMPP), tym nie mniej jednak obsługa GG jest natywna, więc i ta opcja powinna być dostępna.
Pidgin jest cały czas rozwijany, więc jest duża szansa że Ci podpasuje, jeżeli chodzi o dostarczane funkcje.
Bo, jak się okazuje, kolorowy pejzaż utkany z pragnień, który tworzymy w głowie, natychmiastowo może zostać zamazany kleksem rozczarowania.

bialykiel

Będę coś kombinował, bo to nowe gg to porażka.

bialykiel

hejka podczas instalacji pod xpekiem mialem taki blad:(
http://bk.codenix.pro/foto/pidgin_error.JPG
i nie moge nigdzie znalezc tego gtk w wersji pasujacej do mojego systemu:(
jak by komus udalo sie by znalsc  byl bym wdzieczny za udostepnienie:)
czy pod  linuxem tez trzeba instalowac  ta wtyczke????

CDeB

Możesz zamieścić zrzut błędu bezpośrednio na stronie, albo w udostępnić na innym serwerze? Reguły w przeglądarce nie pozwalają na dostęp do strony bk.codenix.pro.
Bo, jak się okazuje, kolorowy pejzaż utkany z pragnień, który tworzymy w głowie, natychmiastowo może zostać zamazany kleksem rozczarowania.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum