Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jak używać Taskbara ? [Rozwiązany]

Zaczęty przez FanFan, Marzec 28, 2022, 05:31:48 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

FanFan

Witam szanownych kolegów :)

Mam do was, jak by się wydawało dość banalne pytanie.
 Otóż chciałem zapytać, jak można przesuwać otwarte programy znajdujące się na pasku zadań?
Próbuję je przeciągać myszką i w pierwszej chwili wydaje się, że zaraz uda się zmienić kolejność, ale "okienka" wracają same na poprzednią pozycję.
Żeby to lepiej zobrazować, zamieszczam link do video, bo nie wiem czy słowem pisanym, wyjaśniłem to czytelnie.

Praca bez możliwości ustalania kolejności otwartych programów, jest dość irytująca, dlatego zwracam się o pomoc :)

Przepraszam też za jakość filmu, ale pierwszy raz nagrywam pulpit na Linuxie, a kontrolki jakości nagrania w programie, wydają się nie reagować, więc jest lekka pikseloza.

https://rumble.com/vyrkh5-taskbar.html

.                                                                                                                                                                                         .

robson75

Jeżeli używasz xfce4, to bardzo prosto można to zmienić, wyjaśniłem to na screenach



Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

FanFan

 Przez chwilę straciłem już nadzieję, że da się to tak skonfigurować, ale masz rację, faktycznie jest to konfigurowalne, co teraz mogę już potwierdzić na własnym przykładzie.

Dziękuję za pomoc, ukróciłeś moje męki związane z brakiem tej jakże pożądanej funkcji :)

robson75

Ja Ci podałem sposób w jaki ja wchodzę do preferencji przycisków okien, ale wiele osób ma z tym problemy ze względu na mało widoczny przycisk okien na panelu.
Jest jeszcze inny sposób aby się do tego dostać, uruchamiasz panel > aplety, zaznaczasz przyciski okien i klikasz na koło zębate (czyli ustawienia)

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

FanFan

@robson75

Faktycznie, obydwie drogi prowadzą do tego samego celu.
Ja akurat jako bardziej odruchową metodę, używam tą poprzez pasek zadań, ale oczywiście kto co lubi.

Byłeś tak uprzejmy i pomogłeś znaleźć sprawne rozwiązanie, zatem aby domknąć w pełni temat, powiedz jeszcze na przyszłość jak to ustawiać poprzez konsolę, a wątek będzie do zamknięcia  ;D

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam :)


robson75

#5
Nie znam żadnego polecenia aby to ustawić przez terminal, jest jedynie to
https://docs.xfce.org/xfce/xfce4-panel/4.16/tasklist
Oczywiście można by taką komendę utworzyć na podstawie edytora ustawień



ale komu by się chciało bawić w takie rzeczy, jeżeli jest możliwość ustawienia z poziomu GUI.

EDIT.
Jeżeli Cię interesują komendy dla xfce4 to sprawdź tutaj
https://www.linuxsecrets.com/1882-xfce
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

FanFan

Sugestia odnoście konsoli, miała naturalnie charakter lekko humorystyczny, tak na zakończenie pomyślnie rozwiązanej już zagadki, a mnie
w pełni satysfakcjonują sposoby, podane powyżej przez ciebie :)


Pozdrawiam, życząc miłego weekendu :)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum