Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

SparkyLinux jest nawet całkiem zarąbisty

Zaczęty przez Zarąbisty, Marzec 21, 2022, 01:22:30 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Zarąbisty

Używam od niedawna SparkyLinux 6 LXQT. Miałem w prawdzie pewien problem z instalacją ale w końcu się udało i muszę przyznać że system nawet przyzwoicie działa.
Przede wszystkim w Sparky APTus jest dostępne wiele różnych przydatnych programów. Które inne distro ma taką łatwą instalację np. VMWare.

Będę sobie eksperymentował z uruchomieniem WindowsaXP na maszynie wirtualnej do uruchomienia paru gier. I jak uda mi się zrobić tak żeby działała akceleracja sprzętowa 3d to może pozbędę się Windowsa 7 z drugiej partycji

Albo jest program Gammy do redukcji niebieskiego światła jest tym czego potrzebowałem żeby zastąpić Redshita. Teraz mam łatwą kontrolę jasności ekranu z zasobnika tak jak na Windowsie F.Lux-em

Próbowałem LXQT gdy zastąpiło LXDE w Lubuntu ale było strasznie zbugowane. Teraz już jest chyba w miarę, natomiast XFCE oraz wszystkich GNOMobnych pulpitów miałem już dość, a KDE Plasma może i jest fajne ale na moim sprzęcie trochę zbyt powolne, start około 1min, a LXQT startuje natychmiastowo.

Tyle tylko że mam następujący trochę irytujący problem:

Libreoffice ignoruje styl pulpitu (używa czegoś w stylu Win2000). W dodatku menu i toolbary są przerażająco małe. Czy można coś zrobić z tym coś oprócz zmniejszenia rozdzielczości?

To już nie tak ważne ale trochę wkurza mnie GNOMowe okienko wyboru plików w niektórych programach.Ono jest okropne. Prześladuje mnie we wszystkich distrach i wszystkich pulpitach. Nie da się tego jakoś zastąpić permamentnie okienka wszystkich aplikacji GTK tym okienkiem z LXQT?

W każdym razie dziękuję twórcom systemu Sparky Linux
za to że mamy jednak coś polskiego  8)

pavroo

LXQt Settings posiada opcję ustawienia wyglądu aplikacji GTK, tak aby dostosować je do wyglądu aplikacji Qt.

LibreOffice może potrzebuje doinstalowania motywu?
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

PomPom

myk byle jak jako tako

adix

witam.
Libreoffice jest za ciężki,niepotrzebnie rozbudowany.Lzejszy jest freeoffice,też darmowy i zastępuje libreoffice.


Zobacz najnowsze wiadomości na forum