Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linux Zorin Lite - usunąłem pasek zadań (ten na dole), jak go przywrócić?

Zaczęty przez adam1709, Marzec 20, 2022, 07:11:52 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

adam1709

Przez przypadek dodałem ikonkę przeglądarki na dolny pasek po prawej za zegarem się stworzył. Chciałem go usunąć więc kliknąłem prawym i dałem usuń, ale za szybko kliknąłem i zamiast tylko tą ikonkę to usunąłem cały pasek na dole i nie ma nic dosłownie. Jak klikam klawisz windows to wyskakuje jakiś błąd. Jak to przywrócić?

robson75

Musisz wejść do panelu i dodać whiskermenu, czy jak to tam się w Zorin nazywa.
Panel xfce4 jest tak zrobiony że jak chcesz coś dodać do panelu np. aktywator jakiegoś programu, to zostaje on dodany na sam początek panelu po prawej stronie.
Aby go przenieść musisz zaznaczyć dany aktywator i strzałką do góry klikasz.

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

adam1709

Na początek pytanko jak otworzyć ten panel? bo wydaje mi się, że otwierałem go jakoś z paska zadań, którego obecnie nie mam  ;D

robson75

Cytat: adam1709 w Marzec 20, 2022, 09:03:11 PM
Na początek pytanko jak otworzyć ten panel? bo wydaje mi się, że otwierałem go jakoś z paska zadań, którego obecnie nie mam  ;D
Kliknij na pulpit PPM i wybierz programy > panel.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

adam1709


adam1709

hmmm z jednej strony niezłe jaja z drugiej trochę dziwne  :o po włączeniu laptopa ponownie pasek zadań normalnie jest włączony bez ikonki, którą chciałem usunąć  ;D

robson75

Aby dodać screen musisz go wrzucić na jakiś hosting, najlepiej ten
https://postimages.org/
skopiować bezpośredni odnośnik, i wkleić tu jako [img] ta kratka pod boldem.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

adam1709

rozumiem. Jednak na tą chwilę wygląda na to, że pasek sam wrócił na swoje miejsce :)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum