Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

SparkyLinux - jedno klik, dziwne zachowanie.

Zaczęty przez FanFan, Marzec 08, 2022, 10:51:28 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

FanFan

Cześć :)

Mija właśnie drugi dzień, od kiedy testuję kolejnego linuxa i tym razem padło na Sparky.
Nie spodziewałem się, że pierwsze wrażenia będą tak pozytywne i to mnie cieszy, gdyż szukam jakiegoś distra docelowego i dobrym kandydatem wydaje się być właśnie Sparky.

Mam natomiast pierwszego zonka, rzecz która akurat dla mnie jest bardzo istotna.
Otóż, system na którym pracuję/ będę pracował, musi obsługiwać jedno klik.
Co prawda udało mi się szybko odszukać w Sparkym kontrolkę odpowiedzialną za tą funkcję ale...

Jedno klik, działa jedynie na "pierwszej warstwie" katalogów na pulpicie, czyli dajmy na to, że klikam jakiś katalog widoczny na pulpicie np. pobrane, katalog otwiera się, a w nim widzę następny katalog (podkatalog). Chcę do niego wejść, ale jedno klik przestaje być w tym momencie aktywny i trzeba klikać już dwa razy. Bardzo to dziwna przypadłość i brak mi koncepcji co można z tym zrobić.

Dodam tylko, że dzieje się tak kiedy używam środowiska Xfce, czyli domyślnego w przypadku mojej wersji distra.
Dla przykładu po dodaniu środowiska LXQt, jedno klik działa tak jak powinien, obsługując podkatalogi i nie miał bym nic przeciwko, aby pozostać na tym środowisku, ale niestety w LXQt, mam z kolei inny problem z którym też nie mogę sobie poradzić...

Może macie jakąś koncepcję, jak by doprowadzić wersję Sparky Xfce do prawidłowego działania z jedno klikiem?

Pozdrawiam :)


lcoyote

🤔 🥸 😎 troszkę źle robisz, oczywiście wg. mnie i jest to moje podejście. Dwuklik jest właściwą formą otwarcia lub uruchomienia. Zmień najwyżej w ustawieniach szybkość dwukliku

Sparky oparty na Debianie - to tutaj masz materiały pomocowe
https://mega.nz/folder/Wgx0SAKI#YZnOD2Kdy3lMPrb1S6PweA/folder/OphnQaZD

🥤 🧋 🍷
Debian 11 Cynnamon Z Linux 🐧 od 2001 roku. Jeśli czcisz swojego wroga – zostajesz pokonany.  Jeśli przyjmiesz religię wroga – jesteś zniewolony. Jeśli rozmnażasz się z wrogiem – będziesz zniszczony😩 – Polydoros ze Sparty

FanFan

Cytat: lcoyote w Marzec 08, 2022, 11:08:54 PM
🤔 🥸 😎 troszkę źle robisz...

Lcoyote, dziękuję ci za chęć pomocy, ale prawdopodobnie mówimy o dwóch różnych ustawieniach.
Oczywiście masz rację, że można skrócić, lub wydłużyć czas dwukliku co zresztą prezentuje przedstawione przez ciebie zdjęcie, ale spójrz teraz na mój obrazek pod tekstem.

Być może nigdy wcześniej nie używałeś jedno kliku, który powoduje to, że katalogi, oraz aplikacje, otwierają się po pojedynczym kliknięciu na nie.  Dla mnie natomiast jest to opcja typu "must have" i do tej pory, używałem jej  z powodzeniem na wszystkich odmianach Windowsa i Linuxa, a dopiero ostatnio zauważyłem, że na Xfce zaczeło to działać ułomnie, otwierając tylko pierwszy katalog w strukturze, a nie działając już na podkatalogach, co jest wyjątkowo dizwne...






pavbaranov

Nie używam xfce, ale sprawdź ustawienia menedżera plików, którego używasz.

robson75

#4
Tak jak pisze Paweł, takie rzeczy się ustawia w managerze plików

thunar



caja

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

lcoyote

#5
🤣  🤔 🥸 😎 identycznie jest w środowisku Cynnamon i menagerze Nemo
To co przedstawiłeś na swoim zrzucie to ustawienia pulpitu??
Otwierasz menagera plików i z menu Edycja — Preferencje
🕺 🧙

Debian 11 Cynnamon Z Linux 🐧 od 2001 roku. Jeśli czcisz swojego wroga – zostajesz pokonany.  Jeśli przyjmiesz religię wroga – jesteś zniewolony. Jeśli rozmnażasz się z wrogiem – będziesz zniszczony😩 – Polydoros ze Sparty

FanFan

Udało się :)

Koledzy, serdecznie dziękuję za pomoc.
Wydaje się, że mój problem z jedno klikiem w środowisku Xfce, został opanowany.

Okazuje się, że do prawidłowego działania jedno kliku w Xfce, nie wystarczy wybrać jedynie opcji "Otwieranie elementów przez pojedyncze klinkięcie", ponieważ przy takim wyborze, jedno klik zachowuje się tak jak działo się to u mnie, czyli otwiera jedynie pierwszą warstwę katalogów na pulpicie, ale gdy chcemy otworzyć jakiś podkatalog, to wtedy jedno klik już nie reaguje.

Aby funkcja działała w pełni, trzeba jeszcze zaznaczyć opcję w drugim menu, czyli "Zaznaczenie jednokrotnym kliknięciem". Po takiej konfiguracji, jedno klik działa bez względu na głębokość "warstwy katalogów".


.                                                                               .                                                                              .

Mam nadzieję, że to o czym pisaliśmy powyżej, przyda się jeszcze nie jednej czytającej to osobie i ułatwi skonfigurowanie tej niezwykle praktycznej funkcji.

Pozdrawiam  :)

lcoyote

🤔 🥸 😎 na pewno, ale warto po rozwiązaniu wpisać w kwadratowych nawiasach [ROZWIĄZANY]
🍷 🫖 ☕ 🍩
Debian 11 Cynnamon Z Linux 🐧 od 2001 roku. Jeśli czcisz swojego wroga – zostajesz pokonany.  Jeśli przyjmiesz religię wroga – jesteś zniewolony. Jeśli rozmnażasz się z wrogiem – będziesz zniszczony😩 – Polydoros ze Sparty

Zobacz najnowsze wiadomości na forum