Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Dystrybucja dla osoby pracującej

Zaczęty przez tomkotog, Marzec 10, 2022, 05:43:21 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

MSki

Cytat: pavbaranov w Marzec 12, 2022, 07:46:59 PM
@MSki - Na temat PCLinuxOS nie wypowiadam się, bo nie używałem tego od lat. O ile pamiętam, ostatni raz, gdy go miałem u siebie, to była to jeszcze jakaś pochodna Mandrivy.
Jeśli jednak chodzi o Siduction, to KDE tutaj, to jest Debian SID. Jedno wielkie *****. Fakt - Siduction może chodzić dobrze, bardzo dobrze, albo wcale. Przez pewien czas używałem Debiana (we wszystkich gałęziach) oraz pochodnych od SID. Niestety nie zaufam tej dystrybucji. Zdarzały się w SID takie jaja, że głowa mała. Dlatego proponuję inne.
Jak to mówią "milczenie jest złotem" bo skoro "zatrzymałeś się" na etapie Mandrivy, to lepiej nic nie pisać na temat PCLinuxOS.
Na temat Debiana z KDE znam Twoją opinię. Wcale się nie dziwię, że taką posiadasz, bo skoro Debian, jako Debian, wraz z wszystkimi DE utrzymywany jest przy życiu dzięki społeczności międzynarodowej, to efekt jest do przewidzenia, nikt za nic nie odpowiada, każdy chce się czymś popisać, coś dodać i dlatego jest jak jest.
Jak jest z KDE w Siduction sprawdzę organoleptycznie  ;)

PomPom

Sprawdziłem - siduction ma Plasmę normalnie z repo. Nie jest do kitu, ani nieużywalnie, ale nie jest po prostu dobrze. W moim przypadku Debian sid z Plasmą był nieużywalny po chwili, ale uznajmy, że miałem pecha. GNOME w przeszłości na tym systemie też nie było dla mnie zadowalające.

Debian jest społecznościowy, ale ma w cholerę tych ludzi, do tego wsparcie finansowe od różnych podmiotów (i nie tylko finansowe, patrz wkład z Ubuntu). To duży projekt, który miejscami spuchł i tutaj pojawiają się problemy. Ich model wydawniczy często się nie sprawdza w obecnych czasach, a nagromadzenie różnych ludzi sprawia, że projekt trawią co chwila jakieś wewnętrzne konflikty.

https://www.preining.info/blog/2022/01/future-of-my-packages-in-debian/
Wychodzą na przykład takie sytuacje. Preining dużo roboty włożył w Debiana, ale nadal znalazło się coś, żeby go kopnąć. Debian ma zasoby, tylko kiepsko z nich korzysta.

Taki Arch ma ułamek tych zasobów, ale daje sobie radę z Plasmą bardzo dobrze. A dlaczego? Bo umie skorzystać z pracy, którą odwaliła już ekipa KDE.
myk byle jak jako tako

pavbaranov

@MSki - Debian + KDE (zwłaszcza gałąź stable), a nie Siduction. Tego dotyczą moje uwagi. Siduction to jest w ogóle pochodna gałęzi unstable (SID).

MSki

Cytat: pavbaranov w Marzec 13, 2022, 12:01:17 PM
@MSki - Debian + KDE (zwłaszcza gałąź stable), a nie Siduction. Tego dotyczą moje uwagi. Siduction to jest w ogóle pochodna gałęzi unstable (SID).
Doskonale o tym wiem, ale dziękuję za pouczenie  ;)
Co do Siduction z KDE ..to chyba pobrałem jakiś stary obraz ISO, bo do aktualizacji było aż 1211 pakietów, czyli 1,4GiB danych. System dęba stanął przy 49% i dałem sobie spokój, tym bardziej, że KDE to nie moja bajka.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum