Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Dystrybucja dla osoby pracującej

Zaczęty przez tomkotog, Marzec 10, 2022, 05:43:21 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pavbaranov

#15
Nieszanowny kolego - mam swoje nazwisko i jest ono znane. Nie nie mam na nazwisko "Baran". Nie kryję się też pod pierdyliardem nicków.
Pisz w końcu o czymś co ma sens.
To wystarczy.
Chcesz merytoryki? Kiedy używałeś KDE? Ile RAM zżarło Ci samo środowisko? Kiedy potrzebne było 32GB RAM dla niego? Konkret. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

robson75

Pamiętam kilka lat wstecz, gdy miałem zainstalowane KDE4 na starym procku AMD Athlon, oraz 4 GB RAM, i system działał bardzo płynnie.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

CDeB

@lcoyote Nie siej dezinformacji. Na początku roku miałam okazję pracować na laptopie, na którym zainstalowano Plasmę 5.20 pod Archem. Właściciel tak ją skonfigurował że na starcie zajmowała mniej pamięci niż moje XFCE. Tak że ten...
@tomkotog OpenSUSE nie jest dystrybucją ciągłą. Jedynie wersja Tumbleweed jest aktualizowana w formie ciągłej  (rolling release), podobnie do Archa. Aktualizacja przebiega bez zbędnych udziwnień. Po prostu dostarczane są nowe wersje pakietów. Więcej: https://pl.opensuse.org/Portal:Tumbleweed
Bo, jak się okazuje, kolorowy pejzaż utkany z pragnień, który tworzymy w głowie, natychmiastowo może zostać zamazany kleksem rozczarowania.

MSki

Cytat: pavbaranov w Marzec 10, 2022, 06:02:24 PM
KDE? Arch, KaOS, Fedora, OpenSUSE Tumbleweed. I o reszcie zapomnij.
Chyba tak nie do końca, a co z prężnie rozwijanym KDE w PCLinuxOS ?
O Siduction nie wspomnę, choć osobie wolę Xfce, które można równie ładne co KDE zrobić.
Ale skoro Debian z KDE to samo zuło, to zobaczę jak Siduction z KDE działa, zwłaszcza że mam taką możliwość.

PomPom

MSki, zobacz skąd Siduction czerpie Plasmę. Jak prosto z Debiana sid, to problemy relacji Debian - KDE zostają (chociaż w sidzie jest dużo lepiej niż w stable).

myk byle jak jako tako

pavbaranov

@MSki - Na temat PCLinuxOS nie wypowiadam się, bo nie używałem tego od lat. O ile pamiętam, ostatni raz, gdy go miałem u siebie, to była to jeszcze jakaś pochodna Mandrivy.
Jeśli jednak chodzi o Siduction, to KDE tutaj, to jest Debian SID. Jedno wielkie *****. Fakt - Siduction może chodzić dobrze, bardzo dobrze, albo wcale. Przez pewien czas używałem Debiana (we wszystkich gałęziach) oraz pochodnych od SID. Niestety nie zaufam tej dystrybucji. Zdarzały się w SID takie jaja, że głowa mała. Dlatego proponuję inne.

lcoyote

Cytat: pavbaranov w Marzec 12, 2022, 12:32:24 AM
Nieszanowny kolego - mam swoje nazwisko i jest ono znane. Nie nie mam na nazwisko "Baran". Nie kryję się też pod pierdyliardem nicków.
Pisz w końcu o czymś co ma sens.
To wystarczy.
Chcesz merytoryki? Kiedy używałeś KDE? Ile RAM zżarło Ci samo środowisko? Kiedy potrzebne było 32GB RAM dla niego? Konkret. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.
🤔 🥸 😎 No comment Нет комментариев
https://codepre.com/pl/entornos-de-escritorio-kde-vs-xfce.html
Wielcy znawcy wszelkiej wiedzy. Zabrałeś do swego domu młodą Ukrainkę w wieku tartacznym?? 🇺🇦 jak robi to wielu.

Wszędzie tego samego nicka używam od jednodyskietkowego Lunux Coyote (lcoyote) niezbędnego do konfiguracji routera ADSL
Debian 11 Cynnamon Z Linux 🐧 od 2001 roku. Jeśli czcisz swojego wroga – zostajesz pokonany.  Jeśli przyjmiesz religię wroga – jesteś zniewolony. Jeśli rozmnażasz się z wrogiem – będziesz zniszczony😩 – Polydoros ze Sparty

PomPom

Tyle Linuxa używasz i nadal kupę wiesz. Bystrzak musisz być. Nawet powołując się na twoje źródło - różnica to 160 MB. Ciężko mówić o byciu ciężkim.
myk byle jak jako tako

lcoyote

Cytat: PomPom w Marzec 12, 2022, 08:42:19 PM
Tyle Linuxa używasz i nadal kupę wiesz. Bystrzak musisz być. Nawet powołując się na twoje źródło - różnica to 160 MB. Ciężko mówić o byciu ciężkim.
Bystro to może rzeka płynąć - nie twierdzę, że jestem wszystkowiedzący -ale nie 30 lub 100MB - bo więcej pewnie OpenBox niż 30 lub 100
Prostym jest, by bzdur nie podawać a czepiać się celowo osoby, która flagą 🇺🇦 Dla mnie nie chce się nawet polską lub francuską 💃
Debian 11 Cynnamon Z Linux 🐧 od 2001 roku. Jeśli czcisz swojego wroga – zostajesz pokonany.  Jeśli przyjmiesz religię wroga – jesteś zniewolony. Jeśli rozmnażasz się z wrogiem – będziesz zniszczony😩 – Polydoros ze Sparty

PomPom

myk byle jak jako tako

pavroo

#25
Panowie, proszę o więcej szacunku do siebie nawzajem, taki styl mi nie odpowiada, więc albo zaczniecie wymieniać między sobą wiadomości w cywilizowany sposób, albo... Domyślcie się.

Odpowiedzi w stylu "to nie ja zacząłem" mnie nie interesują, ja wiem jak i kto to skończy.

Pax Panowie i Panie.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

pavbaranov

Paweł. Jestem jak najbardziej za Twoimi słowami. Tyle że ów gość jest po prostu zwykłym trollem. I jeszcze próbuje wszędzie wstawiać politykę. Pomijam inne rzeczy.

pavroo

Kolejna odpowiedź usunięta, ten wątek dotyczy Dystrybucji dla osoby pracującej, a nie wiadomości z innego forum na inny temat!
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

lcoyote

Cytat: pavroo w Marzec 12, 2022, 11:07:45 PM
Kolejna odpowiedź usunięta, ten wątek dotyczy Dystrybucji dla osoby pracującej, a nie wiadomości z innego forum na inny temat!
OK zrozumiałem  🤣  🤔 🥸 😎
Debian 11 Cynnamon Z Linux 🐧 od 2001 roku. Jeśli czcisz swojego wroga – zostajesz pokonany.  Jeśli przyjmiesz religię wroga – jesteś zniewolony. Jeśli rozmnażasz się z wrogiem – będziesz zniszczony😩 – Polydoros ze Sparty

MSki

Cytat: PomPom w Marzec 12, 2022, 07:01:20 PM
MSki, zobacz skąd Siduction czerpie Plasmę. Jak prosto z Debiana sid, to problemy relacji Debian - KDE zostają (chociaż w sidzie jest dużo lepiej niż w stable).
W zasadzie, to nie wiem jak to sprawdzić/zobaczyć.
Dla mnie najważniejsze jest, aby distro miało najnowszy kernel (sterowniki i łatki bezp. systemu), oraz najnowsze pakiety, które po kolejnej aktualizacji nie wykrzaczą systemu. I tak jest już od kilku miesięcy użytkowania tego distra z Xfce.
KDE nie za bardzo lubię, bo w mojej ocenie jest trochę podobne w ustawieniach systemu do W10.
Jednak zainstaluję i zobaczę, czy, jak piszecie, jest z tym środowiskiem do d**y/ nieużywalne.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum