Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

instalacja Xfce w ubuntu

Zaczęty przez Dariusz 21, Luty 27, 2022, 08:21:42 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Dariusz 21

Witam
Czy po instalacji środowiska graficznego XFce w ubuntu , trzeba jeszcze jego skonfigurować jakoś ?
Po instalacji tego środowiska zauważyłem ze nie mogę uruchomić program Gparted .
pozdrawiam 

PomPom

Jaka wersja Ubuntu? W jaki sposób instalowałeś Xfce? Co się dzieje, gdy próbujesz uruchomić Gparted?
myk byle jak jako tako

robson75

Cytat: Dariusz 21 w Luty 27, 2022, 08:21:42 AM
Po instalacji tego środowiska zauważyłem ze nie mogę uruchomić program Gparted .
Kiedy się wreszcie nauczycie że najlepszym diagnostą problemów jest terminal, weź uruchom
sudo gparted
następnie wklej zawartość, i się zobaczy co w trawie piszczy.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Dariusz 21

ubuntu 20.04.04
sudo apt install xfce4
próbowałem uruchomić Gparted klikając na ikonę programu i tu brak reakcji , nie uruchamia się .
gdy coś próbowałem odinstalować pokazywała się mi informacja ze nie mam uprawnień   .

Dariusz 21

Na dodatek nic nie mogłem zainstalować przez ubuntu software .
Wpisujac ta komende  sudo gparted program sie uruchomił

lcoyote

Cytat: Dariusz 21 w Luty 27, 2022, 06:21:29 PM
Na dodatek nic nie mogłem zainstalować przez ubuntu software .
Wpisujac ta komende  sudo gparted program sie uruchomił
:o Zajrzyj do tego linku - masz tam wszelkie informacje zbierane o Debianie - poczytaj
https://mega.nz/folder/Wgx0SAKI#YZnOD2Kdy3lMPrb1S6PweA/folder/OphnQaZD
👀 🤣
Debian 11 Cynnamon Z Linux 🐧 od 2001 roku. Jeśli czcisz swojego wroga – zostajesz pokonany.  Jeśli przyjmiesz religię wroga – jesteś zniewolony. Jeśli rozmnażasz się z wrogiem – będziesz zniszczony😩 – Polydoros ze Sparty

lcoyote

Cytat: Dariusz 21 w Luty 27, 2022, 06:17:09 PM
ubuntu 20.04.04
sudo apt install xfce4
próbowałem uruchomić Gparted klikając na ikonę programu i tu brak reakcji , nie uruchamia się .
gdy coś próbowałem odinstalować pokazywała się mi informacja ze nie mam uprawnień   .
Gparted jest programem do edycji partycji
Cytataptitude search gparted
p   gparted                         - Edytor partycji dla GNOME                 
p   gparted-common                  - GNOME partition editor -- common data     
p   gparted-dbgsym                  - debug symbols for gparted
- po cóż tobie edycja partycji?? 🤣  🤔 🧐
Debian 11 Cynnamon Z Linux 🐧 od 2001 roku. Jeśli czcisz swojego wroga – zostajesz pokonany.  Jeśli przyjmiesz religię wroga – jesteś zniewolony. Jeśli rozmnażasz się z wrogiem – będziesz zniszczony😩 – Polydoros ze Sparty

sovtware

po co instalować xfce w ubuntu  :o ?
jeżeli chcesz środowisko xfce zainstaluj sobie

https://xubuntu.org/

sovtware

Cytat: lcoyote w Luty 27, 2022, 09:41:59 PM
Cytat: Dariusz 21 w Luty 27, 2022, 06:17:09 PM
ubuntu 20.04.04
sudo apt install xfce4
próbowałem uruchomić Gparted klikając na ikonę programu i tu brak reakcji , nie uruchamia się .
gdy coś próbowałem odinstalować pokazywała się mi informacja ze nie mam uprawnień   .
Gparted jest programem do edycji partycji
Cytataptitude search gparted
p   gparted                         - Edytor partycji dla GNOME                 
p   gparted-common                  - GNOME partition editor -- common data     
p   gparted-dbgsym                  - debug symbols for gparted
- po cóż tobie edycja partycji?? 🤣  🤔 🧐

gparted nie koniecznie jest tylko dla środowiska gnome 3 a dla środowisk graficznych korzystających z biblotek gtk + i czasem program się przydaje szczególnie po formacie usb aby stworzyć nowe partycje  :) aby usb był widoczny

lcoyote

Cytat: sovtware w Luty 28, 2022, 07:37:54 PM

gparted nie koniecznie jest tylko dla środowiska gnome 3 a dla środowisk graficznych korzystających z biblotek gtk + i czasem program się przydaje szczególnie po formacie usb aby stworzyć nowe partycje  :) aby usb był widoczny
Ja to wiem, ale gościu pisze
Cytatpróbowałem uruchomić Gparted klikając na ikonę programu i tu brak reakcji , nie uruchamia się .
gdy coś próbowałem odinstalować pokazywała się mi informacja ze nie mam uprawnień 
Do takich celów jest Synaptic, konsola z uprawnieniami root lub Dodaj/Usuń Programy
🤣 🤭 🧐 🤓 uciekam 🛴
Debian 11 Cynnamon Z Linux 🐧 od 2001 roku. Jeśli czcisz swojego wroga – zostajesz pokonany.  Jeśli przyjmiesz religię wroga – jesteś zniewolony. Jeśli rozmnażasz się z wrogiem – będziesz zniszczony😩 – Polydoros ze Sparty

sovtware

#10
Cytat: lcoyote w Luty 28, 2022, 08:52:19 PM
Cytat: sovtware w Luty 28, 2022, 07:37:54 PM

gparted nie koniecznie jest tylko dla środowiska gnome 3 a dla środowisk graficznych korzystających z biblotek gtk + i czasem program się przydaje szczególnie po formacie usb aby stworzyć nowe partycje  :) aby usb był widoczny
Ja to wiem, ale gościu pisze
Cytatpróbowałem uruchomić Gparted klikając na ikonę programu i tu brak reakcji , nie uruchamia się .
gdy coś próbowałem odinstalować pokazywała się mi informacja ze nie mam uprawnień 
Do takich celów jest Synaptic, konsola z uprawnieniami root lub Dodaj/Usuń Programy
🤣 🤭 🧐 🤓 uciekam 🛴

A nie lepiej zamiast synaptic

terminal :

sudo su

apt autoremove geparted --purge

apt install geparted


synaptic potrafi czasem błąd wywalić  :-X

odkąd nauczyłem się podstaw tylko w ten sposób kasuję programy i instaluję

nawet gnome-software wywalam z systemu

Zobacz najnowsze wiadomości na forum