Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Gdzie są pliki sterujące obszarami roboczymi ROZWIĄZANY

Zaczęty przez Piejanto, Luty 25, 2022, 06:54:59 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piejanto

Od jakiegoś czasu nurtuje mnie problem:
- Które pliki są odpowiedzialne w Archu za sterowanie ilością obszarów roboczych (workspace)?
Sytuacja jest następująca:
- Mam starego Acera i zainstalowałem na nim StormOS-a.
Koledzy mi odradzali, więc próbowałem zainstalować Archa za pomocą Anarchy, ale... dwie próby skończyły się komunikatem, że nie zainstalowano "katalogu głównego". Instalowałem za pierwszym razem sposobem "automatycznym", ale po uwadze kolegi @robson75 próbowałem metodą zaawansowaną i ... to samo. Prawdopodobnie laptop jest za stary. Wróciłem do StormOS-a, bo widzę, ze to własciwie Arch. Działa pod jego kontrola wszystko, co do Archa stworzono. Zainstalowałem też [pak] i działa rewelacyjnie. Oczywiście wkleiłem mu do [~/config/pak/pak.conf], który dostałem niegdyś od @robson75 i @pavbaranov.
Sam StormOS jest nieco infantylny, ale ma tę zaletę, że tylko pod nim mi działa sterowanie jasnością ekranu. Problemem są obszary robocze.
Jeśli chodzi o okno dialogowe, to bez względu, czy ustawię jeden pulpit, czy więcej, nie mam żadnego pulpitu. Otwierane programy są sygnalizowane bezpośrednio na belce. W dodatku otwierają się jeden na drugim, jak kiedyś na Windows i to jest wkurzające.

Dlatego:
Proszę o informację na temat plików sterujących obszarami roboczymi, gdyż to jest jak na razie, jedyna rzecz, która mi nie działa w StormOS.
Podejrzewam, że coś się nie doinstalowuje podczas instalacji StormOS-a i chciałbym te pliki sprawdzić poleceniem [Qi] aby im ręcznie doinstalować brakujące elementy.
Myślę, ze układ tych plików jest w StormOS dokładnie taki sam, jak w "prawdziwym" Archu.

Z góry dziękuję za pomoc.

robson75

#1
Źle zadane pytanie, nie jakie pliki są odpowiedzialne za obszary robocze, tylko jak je skonfigurować. Ja w ogóle nie używam takowych, ale mnie się wydaje żeby zwiększyć ich liczbę to wystarczy uruchomić GUI



I + dodać ile dusza zapragnie.

EDIT.
Jeżeli nie chcesz aby okna nie otwierały się jedno na drugim, to musisz wejść do Usprawnienia menedżera okien > położenie



i suwakiem ustawić jak na screenie.
I tym sposobem włączysz inteligentne rozmieszczanie okien.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

lcoyote

Cytat: Piejanto w Luty 25, 2022, 06:54:59 PM
Od jakiegoś czasu nurtuje mnie problem:
- Mam starego Acera i zainstalowałem na nim StormOS-a.
W dodatku otwierają się jeden na drugim, jak kiedyś na Windows i to jest wkurzające.
Dlatego:
Proszę o informację na temat plików sterujących obszarami roboczymi
Zajrzyj tutaj i pobierz informację o poleceniach w Manjaro - to takie same jak w ARCH
https://mega.nz/folder/Wgx0SAKI#YZnOD2Kdy3lMPrb1S6PweA/folder/bw52SKJT
Jaki masz wynik polecenia i model laptopa
inxi -Fxxxz
inxi -SMix  :o 8)
Debian 11 Cynnamon Z Linux 🐧 od 2001 roku. Jeśli czcisz swojego wroga – zostajesz pokonany.  Jeśli przyjmiesz religię wroga – jesteś zniewolony. Jeśli rozmnażasz się z wrogiem – będziesz zniszczony😩 – Polydoros ze Sparty

Piejanto

@robson75
Tyle, to ja wiedziałem. Mam ustawione 4 obszary robocze w oknie dialogowym. Ale to, że je sobie ustawiłem na 4, to nie znaczy, że je mam.
Nie mam żadnego. Otwarcie programu pokazuje mi sie bezpośrednio na belce.

@lcoyote
Teraz  spróbuję poczytać wg rady @lcoyote 

Prawdę mówiąc myślałem o dostaniu sie do pliku sterującego, bezpośrednio gdzies w np. [~/etc/jakiśtam.conf]  abym mógł sprawdzić ZALEŻNOŚCI poleceniem [-Qi]. Ale nie wiem jak się nazywają pliki obsługujące okno "Obszary robocze".

Dzięki


robson75

#4
To weź kliknij PPM bezpośrednio na te obszary na panelu, i sprawdź preferencje, być może tam coś będzie. Ale szczerze, to nie mam pojęcia o co Ci chodzi, wcześniej pisałeś że nie chcesz aby okna nie nakłady się na siebie. To Ci napisałem co masz zrobić.
U mnie to tak wygląda

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

lcoyote

Cytat: robson75 w Luty 28, 2022, 11:39:21 PM
Ale szczerze, to nie mam pojęcia o co Ci chodzi, wcześniej pisałeś że nie chcesz aby okna nie nakłady się na siebie.
🤔 🥸 😎 myślę, że jemu chodziło, że nie okna — a ikonki na siebie na pulpicie nachodziły. Kiedyś w Xfce miałem cos podobnego. Niestety nie wiem, gdzie szukać rozwiązania? A może już mi się nie chce — bo pewnie gdzieś mam. To, co pokazujesz na zrzucie — to normalne — jeśli dla kogoś nienormalne? - to ja też już nic nie wiem 💇‍♂️
Debian 11 Cynnamon Z Linux 🐧 od 2001 roku. Jeśli czcisz swojego wroga – zostajesz pokonany.  Jeśli przyjmiesz religię wroga – jesteś zniewolony. Jeśli rozmnażasz się z wrogiem – będziesz zniszczony😩 – Polydoros ze Sparty

Piejanto

Dzięki Panowie.
Chodziło mi o to, że na panelu (belce) nie miałem obszarów roboczych, bez wzgledu na to,ile ich sobie winszowałem w "Ustawieniach Obszarów Roboczych.

@robson75
Pomogło mi zasugerowane PPM na panelu.
Po prostu na Panelu trzeba było wprowadzić (dodać) aplet "Obszary Robocze" i teraz  wszystko działa.
Jest mi troche głupio, że sam na to nie wpadłem, ale dotychczas nie miałem podobnego problemu i doznałem ocmucenia rozumu.
Szukałem pod lasem, tego, co było pod nosem.

Od siebie dodam, że ten StormOS wydaje mi się całkiem funkcjionalnym systemem. - Szczególnie na stare maszyny ale... bardzo bym chciał posłuchać jeszcze opinii Panów.

Pozdrowienia.





Zobacz najnowsze wiadomości na forum