Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Tworzenie Botowalnego USB dla Windowsów

Zaczęty przez lcoyote, Luty 22, 2022, 03:58:31 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

robson75

Też używam ventoy, i moim zdaniem jest to jeden z najlepszych. A po za tym na jednym penie możesz mieć kilka obrazów ISO. Tutaj masz instrukcje jak go wgrać na pena.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov

Cytat: MSki w Listopad 24, 2022, 06:21:18 PMA to nie jest przypadkiem windowsowy program ?
A nie prościej zamiast zadawać pytania nam ze swoimi wątpliwościami wpisać ventoy i uzyskać m.in. to: https://github.com/ventoy? Jak widać wersji pod różne systemy (i dystrybucje) od groma.

sovtware

po co takie problemy sobie robicie ja to Botowalnego USB używam zawsze programu gnome-disk jeszcze się nie zawiodłem :)

MSki

Cytat: sovtware w Listopad 25, 2022, 04:52:46 AMpo co takie problemy sobie robicie ja to Botowalnego USB używam zawsze programu gnome-disk jeszcze się nie zawiodłem :)
I to jest właśnie najlepsza opcja/program o której chciałem napisać, a doszedłem do tego zupełnie sam, choć przez przypadek.
Wymóżdżać się więc nie będę.
Życzę powodzenia z tworzeniem bootowalnego W10.

MSki

Cytat: pavbaranov w Listopad 24, 2022, 11:36:21 PMA nie prościej zamiast zadawać pytania nam ze swoimi wątpliwościami wpisać ventoy i uzyskać m.in. to: https://github.com/ventoy? Jak widać wersji pod różne systemy (i dystrybucje) od groma.
Chyba po to jest to Forum, aby dzielić się wiedzą i wątpliwościami co do słuszności danego programu, w tym przypadku Ventoy.
Poza tym - python3-multibootusb_9.2.0-1_all - robi to samo, więc po co wydziwiać(?).

robson75

Cytat: MSki w Listopad 25, 2022, 08:58:44 AMPoza tym - python3-multibootusb_9.2.0-1_all - robi to samo, więc po co wydziwiać(?).
Wątpię w to że robi to samo.
Po wgraniu ventoy na pendraka, wgrywanie ISO na niego działa na zasadzie kopiuj/wklej, aczkolwiek ja używam do tego rsync
sudo rsync *.iso /run/media/robson/Ventoy --progress -ah
Fakt nie wgrywałem na niego win, ale wierząc twórcom powinno również działać.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

CDeB

CytatFakt nie wgrywałem na niego win, ale wierząc twórcom powinno również działać.

Działa z pewnością, a biorąc pod uwagę temat wątku, uważam że Ventoy jest najlepszą i najmniej problemową opcją.
Bo, jak się okazuje, kolorowy pejzaż utkany z pragnień, który tworzymy w głowie, natychmiastowo może zostać zamazany kleksem rozczarowania.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum