Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

LibreOffice 7.3 kompilacja

Zaczęty przez lcoyote, Luty 13, 2022, 09:50:13 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

lcoyote

 :o ;) Podejmuje dzisiaj próbę kompilacji pobranego kodu źródłowego Libreoffice 7.3
https://pl.libreoffice.org/o-nas/kod-zrodlowy/
Robię to tylko dla zabawy, ponieważ można spokojnie pobrać w formacie spakowanym .tar.gz rozpakować i zainstalować — no, ale zabawa jest zabawą — opis jest to warto się pobawić
:o ???
Debian 11 Cynnamon Z Linux 🐧 od 2001 roku. Jeśli czcisz swojego wroga – zostajesz pokonany.  Jeśli przyjmiesz religię wroga – jesteś zniewolony. Jeśli rozmnażasz się z wrogiem – będziesz zniszczony😩 – Polydoros ze Sparty

lcoyote

 ;)  :o Niestety — jak zwykle u mnie  :'( - czyli kompilacja źle przebiegła i pozostało zainstalować gotowy zassany produkt bazowy pod Debiana
Mam na razie dwie wersje Libreoffice - starsza do całkowitego wywalenia  >:(
Wersja systemowa instalowana apt install

i najnowsza instalowana poleceniem  sudo dpkg -i *.deb

:o 8)
Debian 11 Cynnamon Z Linux 🐧 od 2001 roku. Jeśli czcisz swojego wroga – zostajesz pokonany.  Jeśli przyjmiesz religię wroga – jesteś zniewolony. Jeśli rozmnażasz się z wrogiem – będziesz zniszczony😩 – Polydoros ze Sparty

lcoyote

 ;) ;D Okazało się, że poprzez Synaptic'a spokojnie odinstalowałem starą wersję i wyczyściłem poprzez apt autoremove pozostałości po tym pakiecie — dawniej musiałem użyć w poleceniu remove --purge i libreoffice — usuwając wszystko (i nowa i starą wersję) i wtedy najnowsza instalować   :o 8)
Debian 11 Cynnamon Z Linux 🐧 od 2001 roku. Jeśli czcisz swojego wroga – zostajesz pokonany.  Jeśli przyjmiesz religię wroga – jesteś zniewolony. Jeśli rozmnażasz się z wrogiem – będziesz zniszczony😩 – Polydoros ze Sparty

pavbaranov

Kompilacja LO na komputerze klasy powiedzmy i5 4, czy 5 generacji i na 4GB RAM trwa mniej więcej 12-14 godzin :)
Nadto zamiast li tylko kompilować jakieś programy poleciłbym Ci tworzyć paczkę, albowiem masz - dobrze ustawiając zależności itd. - większą pewność, że systemu nie rozwalisz.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum