Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Dodawanie repozytoriów (eksperymentalnych)

Zaczęty przez lcoyote, Luty 11, 2022, 07:14:13 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

lcoyote

 :o Nie ma żadnych guru i nigdy za kogoś takiego się nie podawałem  :-* :-\ - śmieszy mnie natomiast -chodzenie wyłącznie utartymi ścieżkami, przyrządzanie potraw wyłącznie tradycyjnych, brak chęci do eksperymentów — wszak eksperymenty są dźwignią postępu.
Odnośnie tradycjonalizmu i podejścia ludzi związanych z Debianem i Mintem też jest zatwardziałość i tworzenie tradycjonalizmu.
Oto przykłady
https://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?pid=323500

i odpowiedź specjalisty od Linux Gentoo (obecnie)

... i na koniec wypowiedź jakiegoś starożytnego filozofa "Jeśli przyjmiemy autorytet za prawdę, to nigdy prawdy nie poznamy"
8) :o
Debian 11 Cynnamon Z Linux 🐧 od 2001 roku. Jeśli czcisz swojego wroga – zostajesz pokonany.  Jeśli przyjmiesz religię wroga – jesteś zniewolony. Jeśli rozmnażasz się z wrogiem – będziesz zniszczony😩 – Polydoros ze Sparty

pavroo

Wtrącę swoje 3 grosze...

1. Nigdy nie polecam i nie polecę dodawanie repo z jednej dystrybucji do drugiej, np. Ubuntu i Debiana. Pakiety mogą mieć inne zależności i instalacja innych wersji bibliotek może rozwalić system.
2. Nie zalecam używania repo experimental w Debianie; w Debianie testowym wystarczy użyć repo unstable aby mieć trochę nowsze pakiety. Różnica wersji pakietów unstable i testing to mniej więcej 2 tygodnie, więc... nie widzę potrzeby.
W Debienie stabilnym tym bardziej nie polecam takiej "funkcjonalności", w stabilnym można użyć repo backports. Poza tym, Debian stabilny nie oferuje najnowszych wersji paczek, z założenia ma być stabilny a nie nowoczesny.

Tak więc, eksperymenty można robić na własne ryzyko, w celu przetestowania, w którym momencie system padnie, ale nie na maszynie roboczej, ani też na kompie początkującego użytkownika.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

PomPom

Eksperymentować sobie można dla zabawy, ale tak jak tu zwrócono uwagę - pasuje to oznaczyć wyraźnie, że to tylko zabawa, coś niezalecanego.

Postęp może być jak spróbujesz zrobić coś, czego nikt albo mało kto zrobił i będziesz umiał z tego wyciągnąć wnioski. Ciężko mówić o osiągnięciu postępu, gdy zrobisz coś, przed czym się wszędzie przestrzega.
Jak było kulinarnie - co innego dodać borowika do jakiejś potrawy normalnie bez niego, a co innego zagryzać muchomora.
myk byle jak jako tako

pavbaranov

@Icoyote - Nie napisałem, że Ty uważasz się za guru, ale że za takiego przez kogoś możesz być odczytany. Osobiście lubię eksperymentować. Mój system miewał 90% paczek robionych przeze mnie. Niemniej jednak nikomu takiego ustrojstwa bym nie pokazał. Wiedziało o tym wąskie grono, gdzie wymienialiśmy się informacjami. Czy u mnie działało? Tak. Potrafiłem sobie z tym poradzić, naprawić w razie potrzeby, nałożyć patche, spowodować przekompilowanie kilkudziesięciu paczek, by działało. To co w Twoim pierwszym poście jednak jest, to po prostu instrukcja jak zdestabilizować system. I nieistotne jest to, że u Ciebie - przez jakiś czas - to się sprawdza.

lcoyote

Cytat: PomPom w Luty 12, 2022, 04:08:10 PM
Eksperymentować sobie można dla zabawy, ale tak jak tu zwrócono uwagę - pasuje to oznaczyć wyraźnie, że to tylko zabawa, coś niezalecanego.
Jak było kulinarnie - co innego dodać borowika do jakiejś potrawy normalnie bez niego, a co innego zagryzać muchomora.
Odnośnie muchomora  ;D - to on jest tylko halucynogenny, no i można później na klozecie siedzieć  :'( chodziło mi o eksperymentowanie z rozwagą). Muchomora nie polecam, bo nawet trawki nie jarałem - choc palaczem byłem.   Experimental i SID odhaczyłem komentarzem, pozostały Mozilli z Ubuntu  :o Nowe jądro pozwoliło skompilować powłokę ion  ::) :o
Debian 11 Cynnamon Z Linux 🐧 od 2001 roku. Jeśli czcisz swojego wroga – zostajesz pokonany.  Jeśli przyjmiesz religię wroga – jesteś zniewolony. Jeśli rozmnażasz się z wrogiem – będziesz zniszczony😩 – Polydoros ze Sparty

Zobacz najnowsze wiadomości na forum