Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Błąd przy kopii zapasowej

Zaczęty przez Pawel1995, Luty 07, 2022, 09:57:07 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pawel1995

Hej, próbuję zrobić kopię plików na openSUSE na dysk podpięty pod windows.

scp -rp root@192.168.0.230:/home/ D:\

Niestety przy kilku plikach pojawia sie błąd "set times: Input/output error"

Na innych forach piszą o uszkodzeniu dysku, ale to mało prawdopodobne bo to nowe dyski. I nie było tam nic o "set times".

Czy spotkaliście się z podobnym błędem?

lcoyote

 :o ??? Powodów może być kilka.
1. USB 2, a nie nowe co najmniej 3.0 -tak miałem
2. Windows (ntfs, fat32) nie konflikt !!!
SuSe raczej sprawnie współdziała z produktami Microsoft, a za to nie toleruje innych Linux  :'(
Debian 11 Cynnamon Z Linux 🐧 od 2001 roku. Jeśli czcisz swojego wroga – zostajesz pokonany.  Jeśli przyjmiesz religię wroga – jesteś zniewolony. Jeśli rozmnażasz się z wrogiem – będziesz zniszczony😩 – Polydoros ze Sparty

Pawel1995

Ten problem rozwiązałem w sposób okrężny. I raczej oskarżam windows.

Zainstalowałem na innym komputerze(z tym dyskiem twardym) Ubuntu Live serwer i na niego skopiowałem z openSUSE.
Było bez problemów. ;)

lcoyote

 :o 8) Normalka z Windowsem  ;D Jego nawet OMIKRON atakuje — ten a COVID wersji. U mnie drukarkę odinstalował, a może inaczej — Windows twierdzi, że kabel USB jest uszkodzony — a pod Debianem działa  :o 8)
Debian 11 Cynnamon Z Linux 🐧 od 2001 roku. Jeśli czcisz swojego wroga – zostajesz pokonany.  Jeśli przyjmiesz religię wroga – jesteś zniewolony. Jeśli rozmnażasz się z wrogiem – będziesz zniszczony😩 – Polydoros ze Sparty

Zobacz najnowsze wiadomości na forum