Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Knopix i połączenie z internetem przez modem

Zaczęty przez oyo, Kwiecień 02, 2014, 06:43:28 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

oyo

Witam

Proszę o pomoc w skonfigurowaniu połączenia z internetem, łącze się przez modem DSL i w trakcie konfiguracji dostaję info aby sprawdził połączenie z urządzeniem służącym do połączenia z siecią.

Mojego knoppixa uruchamiam z płyty live DVD. Po uruchomieniu systemu lampka na modemie DSL nie świeci się, co oznaczaa że modem nie działa, na tym samym komputerze mam postawiony windows xp i tutaj modem sam się uruchamia i łączy się z siecią bezproblemowo.

W czym tkwi problem, czy jest możliwe że nie mam sterowników do Modemu w moim Knoppixie? Jeśli nie to jak to sprawdzić i jak je dograć?

oyo

#1
Modem to Siemens ADSL A-100 USB, pod Knopiixem wchodzać na dysk twardy w program files i znajdując sterowniki do moedemu nie chcą się same zainstalować... co robić ?

pavroo

#2
Z tego co zauważyłem jest ogólny problem z instalacją tego modemu na Linuksie. Sterowniki, które tam się znajdują, zapewne przeznaczone są dla Windowsa.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum