Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

QFakturyDB

Zaczęty przez ppitu, Styczeń 28, 2022, 11:44:57 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

ppitu

Cześć

Zaczałem tworzyć nowy program do faktury działajacy głównie po linuxem.
Nazwa programu to QFakturyDB. Pomysł jest zaczerpnięty z qFaktury, które pierwotnie miałem przepisywać i wznawiać rozwój, ale doszedłem do wniosku, ze zaczne całkiem od nowa (będzie łatwiej).

Program jest na razie na samym początku rozwoju jeszcze w fazie projektowania i kodowania pierwszych funkcjonalności.
Moim pierwszym celem jest napisanie programu gdzie można wystawiać podstawową fakture oraz koretkę do niej.
Program będzie wydawany na licencji GPL-3.0.

Jeśli ktos chciałby pomóc to serdecznie zapraszam. Poza programistyczną przyda się też wiedza ksiągowa (związana z fakturami).

Poniżej link do projektu:
https://github.com/ppitu/QFakturyDB

Piotr_1988

Niestety nie piszę w C++. Myślę, że jeśli dodasz do Wiki jakieś zrzuty ekranu, zachęci to do instalacji i testowania oprogramowania. Programów do fakturowania jest mnóstwo, ale jeśli narzędzie będzie wygodne, to czemu nie? :)
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

ppitu

Na razie startuje z projektem więc do jakoś działajacej wersji z miesiąc/dwa minie.

A projekt robie to zauważyłem, że nie ma desktopowych aplikacji do faktur na linux.

Piotr_1988

Są księgowości online, przeglądarkowe, niezależne od systemu; w swoim czasie myślałem o skorzystaniu z takiej. No ale jasne, rozwijaj program--chodzi tylko o to, że przy braku choćby jakichś screenów zachęcasz do testowania czegoś, co nie wiadomo co robi, w ciemno--owszem kod jest otwarty, ale większości życzliwym lub zaciekawionym ludziom nie będzie chciało się go czytać. To też nie jest forum programistyczne. Zrób dokumentację itd., to będziemy testować. ;)
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

Zobacz najnowsze wiadomości na forum