Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

SparkyLinux - błędy po czystej instalacji

Zaczęty przez Pawel1995, Styczeń 28, 2022, 02:57:27 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pawel1995

Hej, chciałem potestować różne systemy i zainstalowałem sparkylinux-6.1-x86_64-minimalgui na VirtualBox.
Jedyne co zrobiłem to zainstalowałem ssh wg https://phoenixnap.com/kb/how-to-enable-ssh-on-debian

Niestety już na świeżym systemie pojawia mi się następujący błąd:
sty 28 13:18:38 pawel-virtualbox kernel: [drm:vmw_host_log [vmwgfx]] *ERROR* Failed to send host log message.
sty 28 13:18:38 pawel-virtualbox kernel: [drm:vmw_host_log [vmwgfx]] *ERROR* Failed to send host log message.
sty 28 13:19:05 pawel-virtualbox ntpd[507]: error resolving pool 0.debian.pool.ntp.org: Name or service not known (-2)
sty 28 13:19:45 pawel-virtualbox pulseaudio[875]: GetManagedObjects() failed: org.freedesktop.DBus.Error.NoReply: Did not receive a r[b]>[/b]

albo po ponownym uruchomieniu:
sty 28 14:13:13 pawel-virtualbox ntpd[499]: error resolving pool 0.debian.pool.ntp.org: Name or service not known (-2)
sty 28 14:13:27 pawel-virtualbox pulseaudio[855]: Usługa ALSA została wybudzona, aby odczytać nowe dane z urządzenia, ale nie było ni[b]>[/b]
sty 28 14:13:27 pawel-virtualbox pulseaudio[855]: Prawdopodobnie jest to błąd w sterowniku ALSA ,,snd_intel8x0". Proszę zgłosić ten pr[b]>[/b]
sty 28 14:13:27 pawel-virtualbox pulseaudio[855]: Wybudzono za pomocą ustawienia POLLIN — ale jednoczesne wywołanie snd_pcm_avail() z[b]>[/b]
sty 28 14:13:53 pawel-virtualbox pulseaudio[855]: GetManagedObjects() failed: org.freedesktop.DBus.Error.NoReply: Did not receive a r[b]>[/b]


O ile " *ERROR* Failed to send host log message." to wina Virtualbox to z pozostałymi nie wiem co robić/sądzić/

Pierwsze pytanie jakie mam jest o ">" Jak to rozwinąć bez rozciągania okna ssh.
Chciałbym zobaczyć pełne treści tego komunikatu błędu i nie wiem jak to zrobić. Jest jakieś zawijanie wierszy czy coś?
Przez przypadek doszedłem do czegoś takiego:
journalctl -b0 -p3 | tee /home/pawel/logi.txt
Wtedy już daje "nano logi.txt", potem 'Ctrl + J' i mam co chciałem. Ale czy jest na to sprawniejsza metoda?

Drugie pytanie jest już o właściwe błędy, pełna treść to:
error resolving pool 0.debian.pool.ntp.org: Name or service not known (-2)
GetManagedObjects() failed: org.freedesktop.DBus.Error.NoReply: Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.


Połączenie z siecią mam normalne, strony internetowe chodzą.  Ten serwer "0.debian.pool.ntp.org" to chyba do synchronizacji czasu?



Zobacz najnowsze wiadomości na forum