Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Celluloid

Zaczęty przez sovtware, Styczeń 26, 2022, 03:45:25 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pavbaranov

Cóż... Wyżej masz pomysł na to jak możesz komukolwiek pomóc zdiagnozować problem, ale tego nie robisz (jak na razie).
Raczej nie jest to problem polegający na "wyłącznie czegoś mi brak". Zrzut pamięci raczej nie jest wynikiem tego typu "braku". Nadto mpv odtwarza filmy wywołujące zrzut pamięci w Celluloid poprawnie. Wszystko to wyklucza raczej "brak czegoś" w systemie.
Celluloid - choć zbudowany na kilku wersjach Fedory i EPEL, to jest to jednak paczka pochodząca spoza tej dystrybucji (tj. jej repozytoriów; jest w RPMFusion, a to nie do końca są repozytoria Fedory, choć dla niej). Masz w RPMFusion bugzillę: https://bugzilla.rpmfusion.org/buglist.cgi?bug_status=__open__&content=celluloid&order=relevance%20desc&product=Fedora&query_format=specific - zgłoś, choć to co do tej pory pokazujesz raczej nie jest użyteczne. Może jednak ktoś Ci pokaże co wykonać, by zgłoszenie mogło być dalej procedowane i ewentualnie naprawione.
PS1: Przez przypadek instalując w swojej Fedorze jakieś paczki z zewnętrznych repozytoriów nie dokonałeś nadpisania jakichś paczek lub plików systemowych? To mogłoby skutkować błędem, który opisujesz.
PS2: RPMFusion udostępnia też src.rpm - możesz spróbować przebudować paczkę Celluloid; niekiedy tego typu działania pomagają, zwłaszcza, gdy instalacja jest nie do końca zgodna z tym, czego program oczekuje (na czym był skompilowany).

Piotr_1988

#16
@sovtware, jeśli swoją przyszłość chcesz wiązać z Fedorą, awersja wobec flatpaka będzie drogą pod prąd--w Fedorze skupieni są na rozwoju Silverblue i na przeniesieniu aplikacji do flatpaków. Z resztą użycie flatpaka naprawdę eliminuje mnóstwo problemów z zależnościami, itd. U mnie przez flatpaka Celluloid działa...  :P
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

sovtware

Mam już tego dosyć  :( chcę normalny system w którym nie myślą o flatpak oraz o snap chcę tak jak było kiedyś samo apt cy jak ja to nazywam rpm  :-\

więc tak zainstalowałem Flatpak - Celluloid i mam to samo  :(



także mi przez chwilę myśli i wyłącza się  >:(

czy jest coś bez snapa jak i bez flatpaka co można używać tak jak było parę lat temu co takich plików nie było ? i o nich nie myślą ?


pavbaranov

Krótkie pytanie - jak bardzo masz zmieniony system w stosunku do oryginalnej F35? Ile paczek jest z tzw. 3rd-parties repozytoriów?
Możesz spróbować ściągnąć źródła z RPMFusion: http://koji.rpmfusion.org/kojifiles/work/tasks/2847/342847/celluloid-0.17-1.fc31.src.rpm
a potem zbudować paczkę (niestety nie powiem Ci, czy to ostatecznie instaluje, czy tylko buduje) i zainstalować paczkę:
rpmbuild --recompile celluloid-0.17-1.fc31.src.rpm
Oczywiście polecenie wywołujesz z miejsca, gdzie zapisałeś źródła albo musisz podać pełną ścieżkę (osobiście preferuję pierwsze rozwiązanie).

Zobacz najnowsze wiadomości na forum