Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z zapisem do katalogu zdalnego

Zaczęty przez micdnj, Styczeń 22, 2022, 10:47:44 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

micdnj

Cześć,

mam na serwerze katalog z filmami. Wykorzystałem NFS ver. 3 do zamontowania go lokalnie. Z linii komend mogę tworzyć w nim pliki. Natomiast przy próbie ściągnięcia napisów do filmu z wykorzystaniem programu QNapi, otrzymuję komunikat błędu, że nie mam uprawnień zapisu do katalogu. Jakieś pomysły o co chodzi?

Zerknąłem jeszcze w kod programu i tak w nim wygląda funkcja sprawdzająca możliwość zapisu:

bool QNapi::checkWritePermissions() {
  return QFileInfo(QFileInfo(movie).path()).isWritable();
}


Edit:
Jako że coś tam w Pythonie dłubię, spróbowałem to odtworzyć. I faktycznie, wywołanie funkcji PyQt5.QtCore.isWritable() na katalogu gdzie są filmy, zwraca False. Na lokalnych katalogach zwraca True.
Uprawnienia na katalogu są takie, że wszyscy mają prawo zapisu.




microsofter

Pewnie robisz to jako root? Spróbuj uruchomić ten soft jako inny użytkownik. Ze względów bezpieczeństwa, zdalny root mapowany jest przez NFS na noaccess. W każdym razie, tak jest u mnie (nie mam Archa).
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

Zobacz najnowsze wiadomości na forum