Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Cron - czy można wykonać zadanie bez logowania?

Zaczęty przez microsofter, Styczeń 21, 2022, 04:10:05 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

microsofter

Od niedawna, mam pod cronem zadanie, odpalane co minutę. Zawaliło mi log. Mogę wyłączyć log, lub przekierować do null, jednak nie o to mi chodzi. Chciałbym, aby pozostałe zadania, były normalnie logowane. Tylko to jedno nie. Szukam sposobu na to i nie widzę. Może ktoś zna odpowiednią sztuczkę.
OS w podpisie.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

robson75

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

microsofter

Jeśli chodzi ci o to >/dev/null 2>&1, to próbowałem. Przekierowuje output zadania do null, natomiast do dziennika trafia fakt uruchomienia zadania.

Mam pomysł. Uruchomić zadanie jako inny user, którego aktywność nie będzie logowania. Pytanie, czy cron może mieć osobny log dla każdego usera.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

robson75

Cytat: microsofter w Styczeń 21, 2022, 05:18:01 PM
Jeśli chodzi ci o to >/dev/null 2>&1
Nie chodzi mi o to, tylko na przykładzie tego
*/5 9-16 * 1-5,9-12 1-5 ~/bin/i_love_cron.sh
możesz zmienić aby usługa nie była uruchamiana co minutę, tylko dajmy na to co 15 minut.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

microsofter

Nic nie wymyślę z tym logiem.
Co 15 minut, to za rzadko. Mogę przestawić na 2 minuty, lecz to niewiele zmieni.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

Zobacz najnowsze wiadomości na forum