Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Bardzo duże zużycie pamięci

Zaczęty przez kadev, Kwiecień 12, 2014, 01:40:43 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

kadev

Witam. Przed chwilą zainstalowałem na dość słabym komputerze Linux Mint XFCE 32-bit. Ma on 768 mb pamięci ram. System działa wolno, filmy na youtube przykładowo w ogóle się nie włączają. Sprawdzałem zużycie pamięci w top i jedna rzecz mnie zaniepokoiła. Otóż ustawiłem mu partycję swap na 1,5 GB. Parametr swappiness ma wartość 60 (sprawdzałem na 80 - to samo), a mimo to nawet jak zostaje mu tylko ok 72 mb ramu, swap jest czysty, albo czasem jego zajętość wynosi 64 kb. Czy to normalne? Jak sobie z tym poradzić? Z góry dziękuję za pomoc ;)

pavroo

#1
Witaj.

W pierwszej kolejności system używa RAM.

Poza tym, na słabszym komputerze filmy z youtube będą wyświetlały się bardzo marnie.

Ile RAM-u zużywa system bez dodatkowych aplikacji?

Sugeruję przetestować lżejsze dystrybucje, np. Crunchbang, SparkyLinux LXDE, Lubuntu.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum