Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Zmiana nazwy jednego z działów

Zaczęty przez marder, Styczeń 08, 2012, 06:56:42 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

marder

Może warto zmienić działu "Mandriva" na "Mandriva/Mageia"?


78

#1
Ja bym raczej zaproponował osobny dział dla Mageia.

pavroo

#2
Mageia jest zbudowana na Mandriva, więc zarządzanie pakietami i całym systemem jest bardzo podobne. Może zmienić dział na Mandriva, Mageia i XtremeOS ?
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

marder

#3
To przecież tylko fork Mandrivy :)

Przyznaję, rozwijają się na razie dość prężnie (15 grudnia wyszła Alfa 2) ale czy Mageia zdobędzie grono wiernych użytkowników, a ludziom rozwijającym to distro starczy zapału, przekonamy się za jakiś czas.

78

#4
Właśnie przeglądałem Mageia alfa 2 :) i jestem naprawdę mile zaskoczony, ponieważ na jedynkę patrzeć nie mogłem. Mageia 2 napewno znajdzie się na moim głównym dysku i na laptopie mojej lubej. Mageia się rozwija i różnice między Mandrivą a Mageią bedą dość widoczne (mam nadzieję)

marder

#5
Ja jakoś nie trawię Mandrivy i jej pochodnych... Ale jak mówi stare porzekadło: de gustibus non est disputandum :)

78

#6
A poza tym zbyt daleko odbiegamy od tematu. Myślę, że w razie jakieś okoliczności lepiej jest scalić tematy niż rozdzielać.

marder

#7
Wracając do tematu: lepiej nie tworzyć mnóstwa nowych działów. Skupmy się na zapełnieniu już istniejących ;)

A jeżeli Mageia będzie dalej ewoluować i w końcu będzie się znacznie różnić od Mandrivy, wtedy zawsze można utworzyć osobny dział.


pavroo

#8
W takim razie podtrzymuję propozycję na jeden dział dla Mandriva, Mageia i XtremeOS. Jeśli zajdzie potrzeba podziału na poszczególne działy, to wtedy można to zrobić.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

marder

#9
Ja jestem za. Ale i tak decyzja należy do admina :D

pavroo

#10
Tak, lecz czasami potrzeba niezależnych opinii aby mieć pewność, iż obrana droga jest właściwa. Działu z grami nie dałem a wydawało mi się, że zrobiłem wszystkie najważniejsze kategorie  ;)
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum