Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Porteus 3.0 LXDE i problem z modułami

Zaczęty przez m117op, Marzec 30, 2014, 12:05:30 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

m117op

Witam otóz instaluja moduł potem go aktywuje a abiword nie chce sie uruchamic gdy na niego klikam.

pavroo

#1
Porteus jest forkiem Slax, więc spróbuj aktywować moduł ręcznie, tak jak to robi się w Slax:

Code:

porteus activate [ nazwa-modułu ]


Sprawdź również co wykaże wynik polecenia 'abiword' w terminalu.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

m117op

#2
Niestety nie pomogo. nie ma polecenia ani porteus activate ..... ani slax activate ..... jednak slax jest bardziej dopracowany , w porteusie zawsze sa problemy z menadzerem pakietow , szkoda tylko ze slax jest tylko w wersii z kde4 ktore troche zzera pamieci ale sprobuje knoppixa i moze slaxa wgram na ext4. O wlasnie mam jeszcze male pytanie jaki system plikow bedzie najlepszy pod slaxa na pendrive?

pavroo

#3
Jako live to chyba tylko fat32/vfat
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

m117op

#4
nie , z tym sie niezgadzam mialem go na penie sformatowanym na ext4 i chodzil slax 7


Kornelo98PL

Cytat: m117op w Marzec 30, 2014, 12:05:30 PM
Witam otóz instaluja moduł potem go aktywuje a abiword nie chce sie uruchamic gdy na niego klikam.

stary temat ale dla tych co mają nadal takie problemy z porteus'em warto wpisać nazwę programu  np.
#abiword

a on wywali jakiej biblioteki brakuje, potem ty szukasz w necie tej biblioteki robisz z niej .xzm (dobrze pamiętam?) i problem w większości przypadków problem rozwiązany ( z porteus'a korzystałem raptem 2 tyg. bo wyemigrowałem na slackware) o ile dobrze pamiętam macie w nim slackpkg (tak jak w slackware) jak wyedytujecie "/etc/slackpkg/mirrors" możecie używać go do m.in. szukania bibliotek i instalacja programów.

mam nadzieje że to komuś pomoże :)
pozdrawiam Kornelo98PL

Zobacz najnowsze wiadomości na forum