Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

mysz

Zaczęty przez Kornelo98PL, Marzec 02, 2015, 01:26:52 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kornelo98PL

nie działa mi mysz - a właściwie myszy bo próbowałem na kilku zarówno pod ps/2 jak i te pod USB, płyta: gigabyte 990XA-UD3 pod slackware (btw na innych komputerach z tym systemem wszystkie myszki działają) a na tym nie więc zakładam że to wina sprzętu.
macie może jakieś pomysły co zrobić ?


Kornelo98PL

a jeszcze jedno znalazłem: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2143433&page=2
(chodzi mi o post Willyweasel)

wiecie jak to zrobić pod lilo ? nie chce zmieniać botloadera tylko z powodu myszy ...

z góry dzięki :)

darekradzan

Slackware pamietaj , ze nie jest zbyt zautomatyzowany
po pierwsze , chyba trzeba zaladowac moduly z obsluga portow , zrobiles to?

odlacz mysz i wykonaj w konsoli jako root polecenie
tail -f /var/log/syslog
nastepnie podlacz mysz  i jesli pojawi sie cos odnosnie usb to powinno byc niezle

Kornelo98PL

jakkolwiek by to nie zabrzmiało, problem sam się rozwiązał
odpalam dziś kompa i działa ...
nie wiem co pomogło bo wykonałem wszystkie (prawie) czynności które znalazłem w internecie ale jak teraz sprawdziłem działa na wszystkich dystrybucjach (wcześniej na żadnej), czyli zakładam że pomogło same odblokowanie  "IOMMU" w biosie. aczkolwiek nie jestem pewien bo było już kilka restartów od kiedy to włączyłem...
fuck logic.
mimo wszystko dzięki za szybką odpowiedź darekradzan :)
pozdrawiam

darekradzan

najwazniejsze , ze juz wszystko w porzadku , a tak poza tym , zaden problem  ;)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum