Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Pop!_OS by System76 Opinie itp: lecz problem z pogodą

Zaczęty przez sovtware, Grudzień 25, 2021, 02:35:01 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

sovtware

  Witam chciałbym Wam przestawić dystrybucję którą używam już od paru tygodni i jestem naprawdę bardzo miło zaskoczony  :)
z czystym sumieniem polecę ją każdemu jak i zachęcam do zainstalowania jako główny system wszyscy początkujący patrzą na Ubuntu tylko po co
Pop_Os jest dużo lepszy i stabilniejszy nowsze sterowniki nowszy kernel i wszystko ( bez zawiasów itp: ) działa mam zainstalowany 20.04 LTS aktualizacje nie są robione przez społeczność jak to ma miejsce w Ubuntu i większości tylko przez samą firmę System76 z tąd pewność o stabilność pierwsze chciałbym przeprosić za błędy itp: jestem dyslektykiem więc liczę na zrozumiałość więc zaczynamy  8)















Konfiguracja po zainstalowaniu













Czysty system po instalacji ładnie to wygląda prawda :) ?
i nie ma żadnych pierdół zainstalowanych i tyle rzeczy które są nie potrzebne











Centrum Oprogramowania Pop_Os
inny i ładniejszy niż te wszystkie co są w GNOME  8)
szybciej się uruchamia lecz owszem cza chwilę poczekać aż wczyta wszystkie programy

pierwsze po instalacji polecam zrobić ustawienia języków to znaczy odinstalować wszystkie które są nam nie potrzebne i doinstalować brakujące pakiety polskie





Zainstalować synaptic i zrobić aktualizację





i robimy aktualizacje



tak wygląda Pop shell



Tapet tak jak w Ubuntu jest w czym wybierać i są naprawdę ładne



Programy startowe oryginalnie



Aktualizacje do nowszej wersji jest bardzo łatwa i bez problemowa nie ma znaczenia czy chcemy zaktualizować do LTS czy normalnej wersji tylko cza godzinkę poczekać
gdyby coś się stało ale w normalnym użytkowaniu nic nie powinno się dziać można odświeżyć instalację recorvery beż naruszenia naszych plików  8)





Aktualizacja pokazuje ostatnią wydaną wersję
robią się w ten sposób pobiera system resetujemy  i aktualizacja się robi tak jak w Windowsie 10 bez problemowo robiłem aktualizację do 21.10 lecz wróciłem do LTS i czekam na 22.04

Wbudowane rozszerzenia :



Info o systemie :



Polecam odinstalować i zamiast tego zainstalować :

od: totem zain: celluloid

od: firefox zain: Brave

gnome-weather - nie działa ale nie tylko na Pop_Os













resztę według uznania  :)

Większość ludzi mówi ze Pop_Os to drugie Ubuntu owszem bazuje na Ubuntu ale to całkowicie inny system wiele ułatwień nowości nowsze sterowniki kernel od wersji 21.04 jest nowy pulpit COSMIC który daje ładniejszy wygląd i więcej możliwości również pracujący na GNOME podobno ma być pisany od zera zobaczymy jak to będzie  8)
tutaj macie więcej informacji na temat pulpitu COSMIC :

https://www.youtube.com/watch?v=Q0RDS0Uu4zs&t=389s


Świat Linuksa
dodał więcej filmów fart obejrzenia itp:

System76 myśli o własnych repozytach by nie być uzależnionym od Ubuntu lecz dalej ma bazować na nim

mieć nadzieję ze jak mają COSMIC pisać od zera ze wystarczy sama aktualizacja zamiast instalować od nowa jak i że pozostaną na bibliotekach GTK



to mój sprzęt i dziwne ani razu się nie zaciął mimo tego że GNOME jest pamięcio żerny zawsze chodzi szybko i płynnie

Mam nadzieję że o niczym nie zapomniałem oraz ze trochę zachęciłem by Pop_Os u siebie zainstalować naprawdę warto
pozdrawiam wszystkich i życzę wesołych świąt w gronie najbliższych

https://pop.system76.com/

Mam prośbę  do pavroo jak będzie miał czas niech zrobi u nas instalację Pop_Os choć instalacja jest dziecinna prosta

robson75

Gnome-weather jak najbardziej działa, tylko trzeba je odpowiednio skonfigurować w pozycji miejsca, i najważniejsze, należy wyłączyć automatyczne położenie.

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

sovtware

#2
Cytat: robson75 w Grudzień 25, 2021, 03:46:34 PM
Gnome-weather jak najbardziej działa, tylko trzeba je odpowiednio skonfigurować w pozycji miejsca, i najważniejsze, należy wyłączyć automatyczne położenie.



Nie wiem jaką masz dystrybucję ale spotkałem się z wieloma co nie działa jak i z innymi co działa może jakiegoś pliku mi brak tego nie wiem i nie mogę znaleźć
tu są ustawienia tak jak Ty piszesz że działa







owszem nie przeszkadza mi jeżeli odinstaluję pogodę w gnome ponieważ mogę sprawdzić sobie na necie ale chciałbym wiedzieć fakt w czym tkwi problem
w Debianie działa ale debiana nie chcę po nie sortuje mi aplikacji alfabetycznie itp: w Ubuntu nie wiem po nie zainstalowany gnome-weather i nie sprawdzałem również Ubuntu nie chcę przez to że na snapyy się przenosi
a tu szybko wszystko chodzi i chcę pozostać na Pop_Os tylko problem z tą pogodą

microsofter

#3
Jest wiele systemów, które już udowodniły swoją wartość. Pop jest jeszcze młody, czas pokaże co z niego wyjdzie.
Ten ekran wyraźnie jest wzorowany na Viście:

Cytat: sovtware w Grudzień 25, 2021, 02:35:01 PM

A kolejny na Win8. Można podłączyć się do konta Microsoft? CIekawe, co na to sam MS.
Strasznie ciemny ten domyślny motyw. Trzeba wytrzeszczać oczy, żeby coś tu wyczytać.

Szacun za ilość screenów, prace włożoną w recenzję. Szkoda tylko, że nie włączyłeś innego motywu. No chyba, że nie da się na tym etapie instalacji.

ps. Tradycyjnie, jestem ciekawy, jakie macierze, i inne zaawansowane funkcje, oferuje to distro.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

sovtware

Cytat: microsofter w Grudzień 25, 2021, 04:14:41 PM
Jest wiele systemów, które już udowodniły swoją wartość. Pop jest jeszcze młody, czas pokaże co z niego wyjdzie.
Ten ekran wyraźnie jest wzorowany na Viście:

Cytat: sovtware w Grudzień 25, 2021, 02:35:01 PM

A kolejny na Win8. Można podłączyć się do konta Microsoft? CIekawe, co na to sam MS.
Strasznie ciemny ten domyślny motyw. Trzeba wytrzeszczać oczy, żeby coś tu wyczytać.

Szacun za ilość screenów, prace włożoną w recenzję. Szkoda tylko, że nie włączyłeś innego motywu. No chyba, że nie da się na tym etapie instalacji.

ps. Tradycyjnie, jestem ciekawy, jakie macierze, i inne zaawansowane funkcje, oferuje to distro.






robson75

Używam Archa, musisz po prostu wpisać w pozycji miejsca Twoje_Miasto, Polska.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

sovtware

Cytat: robson75 w Grudzień 25, 2021, 04:40:03 PM
Używam Archa, musisz po prostu wpisać w pozycji miejsca Twoje_Miasto, Polska.
spójrz na screeny które wysłałem przy pierwszej odpowiedzi mam ustawione Kraków - Polska
na każdej wpisanej miejscowości nawet Londyn jest to samo

PomPom

Nie lubię pochodnych. W razie odstępstw od Ubuntu ten system pokaże mi fakju. Dla mnie to kolejne wymyślanie najlepszego Ubuntu, które wzięło się z linuksiarskiego podejścia, że firma = szatan.
myk byle jak jako tako

robson75

Cytat: sovtware w Grudzień 25, 2021, 04:56:40 PM
spójrz na screeny które wysłałem przy pierwszej odpowiedzi mam ustawione Kraków - Polska
na każdej wpisanej miejscowości nawet Londyn jest to samo
To jedyne co mi przychodzi do głowy to masz brak zależności libgweather, ale nie mam pojęcia jaką nazwę nosi ta paczka w POP!_OS.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov

@PomPom - System76 ma jednak jedną niezaprzeczalną przewagę - to jest firma... hardware'owa. Robi (?) swoje komputery, dla których właśnie skroiła Pop!_OS. Fakt - ja też nie lubię wszelkich pochodnych, a zwłaszcza pochodnych do kwadratu, ale w tym przypadku być może będzie można liczyć, że w istocie istnieje jakieś, nieiluzoryczne, wsparcie. Pytanie jak z nim np. w Polsce, bo zdaje się, że tu nie ma oficjalnej dystrybucji, a co innego sam OS, a co innego preinstalowany na ich komputerze.

sovtware

Cytat: robson75 w Grudzień 25, 2021, 03:46:34 PM
Gnome-weather jak najbardziej działa, tylko trzeba je odpowiednio skonfigurować w pozycji miejsca, i najważniejsze, należy wyłączyć automatyczne położenie.



Ubuntu 20.04 też nie działa Ty masz wersję nowszą i już poprawioną na Pop_Os 21.10 jest ok z tą nowszą wersją więc zapewne cza czekać na aktualizacje do nowszej LTS  :)

robson75

Cytat: sovtware w Styczeń 14, 2022, 12:15:11 PM
Ubuntu 20.04 też nie działa Ty masz wersję nowszą i już poprawioną na Pop_Os 21.10 jest ok z tą nowszą wersją więc zapewne cza czekać na aktualizacje do nowszej LTS  :)
Dlatego nie używam Ubuntu i chyba nigdy nie będę używał. Gdyż aby zaktualizować jakiś program trzeba czekać na nowe wydanie LTS, paranoja. Dlatego jadę na Arch Linux.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

myk byle jak jako tako

sovtware

Cytat: PomPom w Styczeń 14, 2022, 06:13:31 PM
Wy mówicie, że się nie da, a ja mówię pstryk!
https://flathub.org/apps/details/org.gnome.Weather
oj tak z flatpak się da 🙂 lecz ja chcę orginalny czysty system bez Snapa i flatpak ale coś o Ubuntu czytałem że można wyrzucić Snap całkowicie je usunąć i można zrobić z Niego orginalny Gnome 😊 pobawię się dziś po pracy i zobaczymy dziękuję #PomPom

cypo

No to ja dorzucę od siebie 2 słowa odnośnie tej dystrybucji, bo używałem PopOS przez kilka miesięcy. W przeciwieństwie do autora tematu ja nie polecam tego systemu. Częste zwieszki, crashe i problemy z wyświetlaniem obrazu na zewnętrznym monitorze (chociaż nie tylko), chyba z 3 razy stawiałem to distro od zera, bo sterowniki od grafiki wariowały cały czas. Miewałem też podobne doświadczenia jak tutaj (od 10min): https://www.youtube.com/watch?v=0506yDSgU7M

Zobacz najnowsze wiadomości na forum