Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linux opensuse . programowanie c++ , program dev-c++

Zaczęty przez fryzu94, Marzec 27, 2014, 01:16:38 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

fryzu94

Witam . Jestem nowy w środowisku linuxa. Używam obecnie opensusa. I mam takie pytanie. zainstalowałem sobie program Dev-c++ przez wine-a. Zrobiłem sobie przykładowy program żeby sprawdzic jak to wszystko tu działa. I wszystko było spoko, program mi skompilowało , jednak samej aplikacji mi juz nie uruchomiło. Próbowałem przez wina , dosemu itp.. i nic . Wiecie może czy jest mozliwość ,żeby te aplikacje uruchamiac na linuxie ? :) . Zalezy mi na tym ,żeby robić to własnie w devie , bo w tym programie robimy w szkole :) Licze na pomoc :)

pavroo

#1
Jeśli kompilujesz aplikacje dla Windows i nie są to jeszcze wersje instalacyjne (exe, msi) to chyba najlepiej będzie jak postawisz Windows na wirtualnej maszynie i tam sobie potestujesz.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

fryzu94

#2
Tak bym pewnie zrobił. Tylko chwilowo nie mam instalki żadnego widowsa. Został sam opensuse. Sęk w tym jednak ,ze aplikacje pod windowsa , program wine jakos oworzy (nie wszystkie) . Mi chodzi jednak o aplikacje konsolowe. Nie jestem zbyt ogarnięty w tych tematach więc pytam . A fajnie by było jak by przez ten czas zanim nie dorwe windowsa pobawić sie w devie :)


Zobacz najnowsze wiadomości na forum