Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Który sparky na pendriva

Zaczęty przez ptr91, Kwiecień 06, 2014, 12:19:20 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

ptr91

Witam, mam dylemat (pewnie dlatego, że nie do końca rozumiem przeznaczenie danej wersji i niektóych oznaczeń) którą wersjie sparky linux wybrac do szybkiego użytku z pendriva. Głównie ma mi służyć do nauki jak i normalnego korzystania i z czasem przerzucenia sie z windy.

pavroo

#1
To zależy od mocy komputera. Poszczególne wersje Sparka różnią się pulpitem. Na początek proponuję wersję LXDE lub Xfce. i486 lub x86_64 - zależy od Twojego procesora - 32 lub 64 bitowy.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

ptr91

#2
Ok nagrałem na płyte "SparkyLinux 3.3 Xfce x86_64" po bootowaniu cd włącza mi sie linux wybieram instalacje z pulpitu (z tego co widze jest nowsza niż poradnik który znalazłem na tej stronie) i mam problem z podzieleniem partycji. Mam 1 dysk który ma okolo 500gb na tym dysku 360gb to system windows, i okolo 107gb nieprzydzielone. Chce te 107 według poradnika podzielić sobie na linuxa i juz mam problem bo klikając na niego "nowa" nie moge zrobic partycja rozszerzona tylko podstawowa. Chciałem zrobic wg tego poradnika: http://linuxiarze.pl/partycje2/

pavroo

#3
Możesz posiadać 3 partycje podstawowe, nie musisz drugiej robić rozszerzonej. Rozszerzona może być ustawiona jako czwarta. Więc skoro windows jest na pierwszej, zrób drugą podstawową na linuksa główny system plików 'root', trzecią na swap a czwartą rozszerzoną. Na niej możesz utworzyć np. home, lub inne.

Poradnik instalacji odnosi się do starszego instalatora, który również jest dostępny w systemie.

Jeśli potrzebujesz pomocy z aktualnym instalatorem, zapoznaj się z instalacją Linux Mint LXDE, na którego instalatorze teraz bazuje http://linuxiarze.pl/mint
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum