Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

[SOLVED]CachyOs - nie można poprawnie uruchomić

Zaczęty przez melis, Listopad 05, 2023, 11:07:21 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

melis

Dzien dobry! Kilka dni temu zainstalowałem na próbę wspomniany system. Niestety podobnie jak Arch, można go uruchomić tylko z biosu, wybierając jego nazwę. Wszystkie inne systemy, jak choćby EndeavourOs, Manjaro, czy Mabox, poprawnie instalują swój program rozruchowy na partycji EFI. Arch i jak zauważyłem CachyOs mają z tym kłopot. W laptopie sa dwa dyski. Sda posiada dwie partycje /sda1/EFI  /sda2/root Na tym dysku mam zainstalowany CachyOs. Drugi dysk sdb posiada trzy partycje /sdb1/reserved  i /sdb2/basic data partition oraz /sdb3/EFI  W jaki sposób mogę zmusić CachyOs do uruchamiania się poprawnie z menu wyboru w GRUB? Powtarzam raz jeszcze: żaden inny system nie ma z tym kłopotu. Podczas instalacji wybrałem prawidłowo partycję EFI i drugą dla root. Oczywiście aktualizacje GRUB'a nic nie dają.

Edit: ok udało się. Struktura u mnie jest nieco inna i ścieżka wygląda tak: /boot/efi. Po podaniu odpowiedniej i aktualizacji GRUB, system normalnie się uruchamia. Zwyczajnie zapomniałem o chroot ;)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum