Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z wykorzystaniem CPU

Zaczęty przez Bartłomiej, Październik 24, 2021, 10:19:09 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Bartłomiej

Szanowni,

zainstalowałem Sparkiego stabilną wersję z fxce i mam problem z wykorzystaniem CPU, które pomimo włączonego tylko samego menadżera zadań ma gdzieś około 35%, a wystarczy ruszyć myszką i skacze do 50..., nie mówiąc o odpaleniu przeglądarki... Do tego użycie pamięci gdzieś 30%. Z tego się nie da korzystać, strasznie muli. A właśnie z tym był kiedyś problem i to pomimo wymiany dysku na nowy; myślałem, że to wina Windowsa i po zainstalowaniu Linuxa problem zniknie, ale ewidentnie coś jest nie tak.
Wie ktoś może co z tym można zrobić?
Laptop to ProBook od HP z i5

robson75

Kiedyś miałem identyczny problem, tyle tylko że z PC. A stało się od momentu kiedy zahibernowałem system przy 8 GB RAM i przy 5 GB SWAP. Długo nie mogłem tego naprawić, aż w końcu wpadłem na pomysł żeby na chwile odłączyć go od zasilania, i pomogło.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

ciubaka

W Sparky Xfce jest Menadżer Zadań - zobacz co mu tak żre zasoby, możesz też to z pozycji Menadżera wyłączyć. W Menadżerze posortuj sobie procesy po zasobożerności najpierw.

pavbaranov

Cytat: Bartłomiej w Październik 24, 2021, 10:19:09 PM
(CUT)... myślałem, że to wina Windowsa i po zainstalowaniu Linuxa problem zniknie, ale ewidentnie coś jest nie tak.
Ten sam problem występuje Ci zarówno w Windows, jak i w linuksie? Jeśli tak, to całkiem możliwe, że to kwestia sprzętowa. Ile lat ma ten Probook?

Zobacz najnowsze wiadomości na forum