Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Sparky 3.3 xfce - sterowniki nvidia

Zaczęty przez mirek_x, Marzec 20, 2014, 07:03:53 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

mirek_x

Witam. Zainstalowałem Sparky Linux 3.3 Xfce - 64 bit. Wszystko poszło ok. zrobiłem upgrade Sparkyego. System działał całkiem przyjemnie. Po kilku godzinach zorjetowałem się że, brak jest zainstalowanych zamknietych sterowników do mojej karty graficznej Nvidia. Uruchomiłem program Device Driver Manager, wywaliło komunikat że, na wersji Live się nie uruchamia - uzyj opcji force. uruchomiłem program z terminala z opcją force. Ruszył. Wybrałem sterowniki graficzne/sterownik nvidia. Zaznaczyłem aktywuj i zaczął sie instalować. Zainstalował sie jakby poprawnie i wyświetlił komunikat o koniecznym restarcie w celu aktywacji nowych sterowników. Niestety po restarcie i przejściu Gruba przez chwilę splash screen, a potem trzy kropki (...) na czarnym ekranie i w zaden sposób nic więcej :) Co zrobiłem źle? Pozdrawiam

pavroo

#1
Witaj

Nie zawsze instalacja zamkniętych sterowników jest konieczna. Skoro system działał prawidłowo na otwartych sterownikach to nie ma potrzeby na siłę instalowania zamkniętych.



Podczas startu systemu i uruchomienia splash wciśnij ESC i zobacz na czym ładowanie się zatrzyma.

Następnie zaloguj się do systemu w trybie ratunkowym i sprwawdź błędy w logach:

Code:

~HOME/xsession-errors
/var/log/Xorg.0.log


Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum