Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z programami

Zaczęty przez adamele, Październik 12, 2021, 11:08:52 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

adamele

Mam laptop z takim systemem:

System operacyjny: SparkyLinux 7
Wersja Plazmy KDE: 5.21.5
Wersja Szkieletów KDE: 5.86.0
Wersja Qt: 5.15.2
Wersja jądra: 5.14.0-2-amd64
Architektura systemu: 64-bity
Platforma graficzna: X11
Procesory: 4 × Intel® Core™ i7-3520M CPU @ 2.90GHz
Pamięć: 7,6 GiB RAM-u
Procesor graficzny: Mesa DRI Intel® HD Graphics 4000

System działa dobrze ale mam dwa problemy:

1) W czasie uruchamiania pojawia się komunikat:
    Couldn't parse dbx signatures: -74


2) Zainstalowałem program Fade In ze strony https://www.fadeinpro.com/page.pl?content=download

pobrałem paczki .deb 64bit.

Program działa prawie dobrze, ponieważ brak polskich czcionek. Gdy próbuję wpisać polską czcionkę to włączają się funkcje interfejsu. Co zrobić, jak włączyć polskie czcionki?

pavroo

1. Może być związane z certyfikatem Secure Boot.

2. Przekonfiguruj lokalizację wybierając polską:

dpkg-reconfigure locales
dpkg-reconfigure keyboard-configuration

Następnie restart lub relogin.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

adamele

2) Niestety, wpisałem obie komendy i nic to nie dało. Dalej w programie nie ma polskich liter.

pavroo

Nie wystarczy wpisać, trzeba wybrać polską lokalizację i klawiaturę, trzeba z sudo:
sudo dpkg-reconfigure locales
sudo dpkg-reconfigure keyboard-configuration

Poza tym, KDE ustawienia systemu powinien posiadać opcję konfiguracji klawiatury i lokalizacji.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

PomPom

Na Windowsie/innej dystrybucji ten program działał poprawnie? Sprawdziłem u siebie i polskie znaki nie chcą się wpisać, jednak nie ma przypisanych żadnych skrótów do nich. Zmieniłem język dokumentu na polski i nadal nic. Jak masz licencję, to najlepiej zapytać support, skoro oferują wersję linuksową.
myk byle jak jako tako

pavbaranov

W KDE ustawienia pl literek działają w programach KDE oraz w całym linuksowym świecie, ale...
Opisany problem wygląda tak, jakby była kolizja pomiędzy skrótami klawiszowymi programu ("włączają się funkcje interfejsu"), a wywoływaniem pl literek w KDE. Tutaj program ma pierwszeństwo, zwłaszcza, gdy jest on "obcy". Z uwagi na własnościowy program najlepiej pewnie zadać pytanie jego twórcom.

adamele

Napisałem do producenta programu, niestety nie znam języka angielskiego, zastanawiam się czy zrozumieją tekst po polsku.
Na razie czekam na odpowiedź.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum