Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Upiększanie Fedory Gnome

Zaczęty przez xarx, Październik 09, 2021, 07:45:41 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

xarx

Mam proste pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi w necie. Próbowałem to rozgyźć, ale bezskutecznie. Chodzi o to jak zainstalować na Fedorze 35 skórę przypominającą kolorystyką Windows 10/11 (jasny). A może dałoby się zainstalować taki pasek zadań jak w W11? Jest bardzo wygodny. Przetestowałem w Zorinie 16 pro. Ale Zorin pro jest za drogi.

Piotr_1988

Pobierz skórkę np. tutaj:
https://www.gnome-look.org/browse/
Folder ze skórką umieść w katalogu użytkownika, np. u mnie to:
/var/home/piotr/.themes
Ikony zaś w:
/var/home/piotr/.icons

Pobierz aplikację GNOME Tweaks i ustaw w niej ulubioną skórkę.
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

xarx

#2
Czy wszystkie skórki na podanej stronie się nadają? W której zakładce szukać?

xarx

Nie umiem poruszać się po tamtej stronie (www,gnome-look.org). Tam nie ma nic ciekawego. Są najczęściej ciemne motywy, a ja chcę kulturalny jasnoszary motyw. W zasadzie Fedora 36 jest spoko, więc może coś podobnego tylko bardziej flat. Proszę o pomoc w znalezieniu. :(

PomPom

Długo ci coś to schodzi.

Po pierwsze, jak Zorin pasuje, to można zawsze użyć wersji Core.

Po drugie, https://www.gnome-look.org/browse?cat=134 - tu masz konkretnie motywy dla powłoki.

Po trzecie, "Fedora jest spoko, więc może coś podobnego, tylko bardziej flat" - czyli chcesz zmienić cały system dla motywu innego czy nazywasz domyślne GNOME jako Fedora?
myk byle jak jako tako

xarx

Siedziałem na Fedorze, aż ją rozgryzłem. A przynajmniej częściowo. Zostało tylko przekopiować do folderu. Resztę znalazłem w YouTube. Tylko nie mogę znaleźć tych folderów => var/home/piotr/.themes i /var/home/piotr/.icons. Wiem, ze u mnie będzie inne imię.

LinGruby

Cytat: xarx w Maj 14, 2022, 09:40:07 PM[...]Tylko nie mogę znaleźć tych folderów => var/home/piotr/.themes i /var/home/piotr/.icons. Wiem, ze u mnie będzie inne imię.
nie te foldery...
patrzyłeś w
/home/$USER/.icons i
/home/$USER/.themes tam powinieneś wrzucić...
tak mi się wydaje...
( ͡° ͜ʖ ͡°)  Linux User #592024 System:  spectrwm  Kernel: cachyos-bore-lto
Desktop: twm info: polybar Wm: spectrwm 3.4.1  Dm: lightdm  Distro: CachyOS

xarx

#7
Fedora Gnome jest super... Doszedłem jak ją upiększyć. Dzięki. :) Po prostu nie zaznaczyłem pola obok "ukryte pliki" ;)

P.S. Chyba Forum macie uszkodzone... :(

EDIT: Jak usunąć ikonę Compiz start poo odinstalowaniu programu? Bruździ mi a nie umiem tego zrobić...

Dzięki za pomoc! :)
sudo dnf remove compiz

Zobacz najnowsze wiadomości na forum