Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

StormOS i inne

Zaczęty przez microsofter, Wrzesień 18, 2021, 09:55:49 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

PomPom

Cytat: microsofter w Wrzesień 19, 2021, 02:08:37 AM
Juz od dawna sa jadra lepsze, a kompatybilne, jak FreeBSD czy Illumos. A jednak ludzie, z jakiegos powodu, kurczowo trzymaja sie Linuksa. Pokazuje to chocby porazka tytulowego pierwszego StormOSa.
No nie wiem, czy takie lepsze te jądra. Sukces Linuxa to w dużej mierze jego licencjonowanie, które pozwoliło szybko podpiąć się GNU oraz komercyjnym firmom. Teraz jego kompatybilność i wsparcie przedsiębiorstw trudno dogonić, więc nawet Microsoft nie robi sobie pod górkę i z Linuxa korzysta. Na desktopie wiemy jak jest, ale też tutaj Linux najczęściej po prostu działa, gdzie inne systemy potrafią robić po górkę. Takie OpenBSD jest fajnym bezpiecznym systemem, ale na desktopie nawet gdy dogada się ze sprzętem, to działa ociężale i kłopoty to tylko kwestia czasu.
Porażka StormOS nie pokazuje wiele, bo na desktop to nie było gotowe, a strona serwerowa to Nexenta Core. Pozycja tego systemu była tak silna, jak firmy, która nad nim czuwa. 
Komputer - Card Reader | Gry - Xbox Series X | Użytkownik - zadowolony

pavbaranov

A ja pozwolę sobie zaprezentować takie zdanie: siłą systemu operacyjnego jest jego potrzeba. Tylko taki system się przebije, którego rynek oczekuje. Drugi sposób to narzucenie jakiegoś systemu w produkcie, który również jest potrzebny i oczekiwany. Jeśli np. redos się wbije w potrzeby rynku, w oczekiwania, to odniesie sukces. Jeśli nie, to będzie niszowo rozwijanym systemem, aż się komuś jego rozwijanie znudzi.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum