Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

[Rozwiązany] Jaki najwygodniejsze środowisko graficzne?

Zaczęty przez xarx, Wrzesień 09, 2021, 12:30:52 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

ciubaka

Jeszcze raz - żebyśmy się dobrze zrozumieli. Jeżeli chcesz mieć środowisko deepin - to zainstaluj sobie dystrybucję Deepin.

WunderWungiel


Piotr_1988

Cytat: xarx w Wrzesień 09, 2021, 12:30:52 PM
Sorry, że tak skaczę z tematu w temat (winna moja choroba — nie będę o tym pisał), ale szukam Linuxa dla siebie. I znalazłem: Fedora. Muszę jednak spytać mądrzejszych od siebie, który pulpit jest ,,najwygodniejszy". Nie musi być lekki, a ładny z dużą ilością opcji i możliwości dostosowania. Tak, żeby np. z menu kontekstowego dało się sporo zrobić. Lubię wygodny dostęp do programów. Dlatego Gnome, który wymusza na mnie odnalezienie klawiatury na stole, klawisza super, myszki i wskazanie ,,menu" - odpada. Na innych nie da się wysłać ikon na pulpit. W jeszcze innych są mizerne możliwości upiększenia systemu. No słowem jestem problematyczny gościu...  8). Ale liczę na pomoc.
xarx, skoro masz Fedorę GNOME dlaczego nie zalogujesz się po prostu do sesji Classic? Wyloguj użytkownika, następnie logując się w prawym dolnym rogu klikasz ikonkę ustawień i zmieniasz rodzaj sesji na Classic. Otrzymasz starodawne windowsopodobne środowisko podobne do MATE.
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

xarx

,,Najwygodniejsza" jest dla mnie Fedora Gnome. Mogę tak napisać, gdyż Fedora jest jedyną(!) znaną mi dystrybucją, w której wszystko po prostu działa i jest bardzo łatwe do instalacji i opanowania przez zaczynającego przygodę z Linuxem. A dlaczego akurat Gnome? Bo to flagowe środowisko Fedory i bodaj najpopularniejsze w świecie Linuxa.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum