Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Blad w instalce Debiana

Zaczęty przez Dymbciu, Marzec 13, 2014, 10:23:19 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Dymbciu

Pobralem ostatnio Debiana 7.4 Netinstall do instalacji na czystym hdd. Zgralem instalke na usb, Utworzylem partycje podstawowa boot 250 mb i logiczne Swap 4 gb, tmp 6 gb, / 5gb, var 200 mb, usr 5 gb i opt 1 gb. Poza tym inne systemy na osobnych partycjach. Blad wywolalo "wybierz i zainstaluj oprog." podczas ktorego wyswietlalo sie aktualizacja oprogramowania, 1%, prosze czekac i error. Przy ponowieniu to samo. probowalem z wersja cd - lxde. to samo. czemu tak sie dzieje?

ps. te dodatkowe /usr /tmp i /var sa dla wiekszego bezpieczenstwa, porzadku i szybkosci. chcialem  jeszcze /etc, ale nie wyszlo. da sie zrobic tak, aby te partycje byly oddzielone, a instalacja poszla? z gory dzieki.

Dymbciu

pavroo

#1
Błąd aktualizacji oprogramowania może wynikać z braku połączenia z siecią lub chwilowym wyłączeniu serwera. Jesteś pewny, że połączenie z internetem zostało skonfigurowane prawidłowo?
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Dymbciu

#2
Tak, jestem pewien, po mojej stronie polaczenia nie bylo zerwania. Za kazdym razem (ok.5) blad byl w "wybierz i zainst. oprog." poza pierwszym razem, gdy z tym sie udalo, ale grub i lilo wywolywaly blad 127 (konkretnie lilo). za to, gdy tworzylem tylko swap, boot, /, i home, albo wybieralem automatyczny, szyfrowany lvm z home var i usr wszystko szlo jak nalezy. moglbym ustawic auto, ale uzywam tez takich systemow jak windows i reactos, i virtualbox nie za bardzo pasuje (w gre wchodza tez gry, ktorych nie ciagnie wine, a nie mam zbyt dobrego kompa (2gb ram, 2.4ghz cpu i 0.5gb gpu), Tylko jeden hdd. kasy tez nie mam zbyt wiele. a wolalbym, zeby jednak te party byly porozdzielane. z gory dzieki za pomoc pavroo (i kto tam sie dolaczy).

Dymbciu

#3
Dobra, już nie ważne, zrobiłem 50 GB wolnego miejsca i wybralem "Przewodnik - Największa ciągła wolna przestrzeń", którego wcześniej nie zauważyłem (Partycje ustawiałem z zupełnie innej płyty), dorzuciłem /opt i /boot i poszło bez problemu. Tak, czy siak, dzięki za pomoc.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum